İnsan Kaynakları Politikası

 ›  Hakkımızda  ›  Kurumsal Yönetim  ›  İlkeler ve Politikalar  › ↓ 
İşe alım

Darüşşafaka Cemiyeti olarak açık pozisyonlarımız için adayları iç ve dış kaynaklardan gelen başvuruları değerlendirerek seçeriz.

Başvurulardan değerlendirdiğimiz adaylarla, işe alım uzmanları ve pozisyonun ilgili yöneticisinin katıldığı görüşmeler yaparız.

Kurumun değerlerini ve işin yetkinliklerini karşılayacak, performansı ile fark yaratacak adayları seçerek açık pozisyonlara yerleştiririz. 

Performans

Kurumumuzun geleceğe yönelik stratejilerini destekleyebilmek için başarıyı en önemli varlığımız çalışanlarımızla sağlayabileceğimize inanıyoruz.

Performans değerlendirmesini iş hedefleri ve yetkinlik hedeflerini dikkate alarak her yıl düzenli olarak en az bir kere gerçekleştirerek kayıt altına alırız.

Performans Değerlendirme sürecini bir iletişim, geri bildirim ve gelişim aracı olarak değerlendiririz.

Eğitim ve Gelişim

Eğitim ve gelişim faaliyetlerindeki temel ilke, çalışanların iş hedeflerine ve kişisel gelişimine bilgi, beceri ve yetkinlik katmaya yardımcı olmaktır.

Çalışanların eğitim ihtiyaçları performans ve yetkinlik geliştirme sonunda belirlenir.  Ayrıca,  çalışanımızdan kendisini ve başkalarını geliştirmeleri, bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını bekleriz. 

Çalışanlarımızın işin sorumluluğunu üzerlerinde hissederek, mesleki ve kişisel yetkinliklerini geliştirmesi ve iş sonuçlarında görünür fark yaratması bizler için esastır.

Yıllık İzin 

4857 sayılı İş Yasası’nın 53. Maddesine göre, işyerinde işe başladığı tarihten itibaren, deneme süresi de içinde olmak kaydıyla, en az bir yıl çalışmış olan işçilere yıllık izin verilir. Çalışanlara verilecek yıllık ücretli izin süresi, hizmet süresi;
a) 1 yıldan 5 yıla kadar (beş yıl dahil) olanlara 14 gün,
b) 5 yıldan fazla 15 yıldan az olanlara 20 gün,
c) 15 yıl (dahil) ve daha fazla olanlara 26 gündür.

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?