​Zekeriya Yıldırım, İzmirlilerle buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
tulay_aktas_toplanti.JPG
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, bünyesinde 200’ün üzerinde sivil toplum örgütünü barındıran Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği’nin aylık olağan toplantısına konuk oldu.
 
IMG_0412.JPG
İzmir Balçova’daki Termal Otel’de 6 Şubat 2012’de düzenlenen toplantıya Devlet Eski Bakanı ve Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Genel Başkanı Işılay Saygın, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Burhan Özfatura, İzmir Eski Milletvekili Güler Aslan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcisi katıldı.
 
tulay_aktas_sunum.JPG

Toplantıda; Darüşşafaka’nın tarihini, misyonunu ve çalışmalarını içeren bir sunum gerçekleştiren Yıldırım, Darüşşafaka Cemiyeti’nin Türkiye’nin en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olarak 149 yıldır eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla çalıştığını belirtti. Darüşşafaka’nın 149 yıldır eğitimle hayatları değiştirdiğini ve bunu hayırseverlerin bağışlarıyla yaptığını vurgulayan Yıldırım, Ulu Önder Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın da Darüşşafaka bağışçısı olduğunu vurguladı.
 
tulay_aktas_sahne.JPG
Sunumunda Darüşşafaka Rezidansları’na da değinen Yıldırım, “Hem bağışçılarımızın ileri yaşlarını mutlu, sağlıklı, konforlu, güvenli bir ortamda geçirmelerini sağlamak hem de Darüşşafaka’da okuyan çocuklarımıza kaynak yaratmak amacıyla rezidansları kurduk” dedi. 
 
tulay_aktas_urla1.jpg
Darüşşafaka’nın dört rezidansından birine de İzmir’in ev sahipliği yaptığını anlatan Yıldırım şöyle konuştu: “Urla Rezidans, 2007 yılında kapılarını açtı. 171 süit / oda kapasitesiyle en büyük rezidansımız olma özelliğini taşıyor." Gelen yoğun talep nedeniyle Urla’da ileri yaştaki insanlara hizmet edecek yeni bir tesisi de hizmete açacakları bilgisini veren Yıldırım, “Urla Rezidans sınırları içinde yer alan ve SEV Vakfı’na ait olan yeri kiraladık. Burayı yeniden dizayn ettik. Yakın tarihte kapılarını açacak bu yeni tesisimizde isteyen vatandaşlarımız aylık ücret karşılığında kalabilecek. Rezidanslarla Türkiye’yi ileri yaş bakımında yeni bir hizmet anlayışıyla tanıştırdık. Yeni tesisimizle de Türkiye’de yıpranmış huzurevi algısını yıkacağız” dedi. Toplantıda; Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği Sözcüsü Şenel Anadol, Darüşşafaka’nın İzmir’de okul açmasını istediklerini ve bu konuda desteğe hazır olduklarını belirtti. Yıldırım ise Anadolu’da yeni bir okul açma fikrine sıcak baktıklarını ancak bu fikrin gerçekleşmesinin yaygın bir destekle gerekli kaynakların sağlanmasıyla mümkün olacağını söyledi.
 
tulayaktas_yemek.jpg
 
Toplantının sonra tüm katılımcılar, Urla Rezidans’ta öğle yemeğinde bir araya geldi. Rezidansı ve yeni tesisi gezen davetliler, hayranlıklarını ifade etti.
 
tulay_aktas_huzurevi.jpg
 Güçbirliği temsilcileri, Urla Rezidans'ın sınırları içindeki SEV Vakfı'na ait A Blok'ta hizmet vermeye hazırlanan yeni huzurevinin ilk konukları oldu.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?