Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Nikos Matthioudakis Darüşşafakalı öğrencilerle mutfaktaydı!

 ›  Haberler  › ↓ 

 

IMG_5160_rsz.jpg
 
19-23 Kasım tarihleri arasında İstanbul’daki Yunanistan Başkonsolosluğu iş birliği ile kutlanan Yunanistan Haftası kapsamında, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Yunanistan İstanbul Başkonsolosu Sayın Nikos Matthioudakis Darüşşafaka’nın konuğuydu.
 
IMG_5176_rsz.jpg

 IMG_5192_rsz.jpg

 
Başkonsolos Nikos Matthioudakis, Darüşşafakalı öğrencilerle birlikte geleneksel Yunan yemekleri yapmak için mutfağa girdi. Darüşşafaka’nın yemekhanesinin mutfağında, bir grup 5. sınıf, 6. sınıf ve “Intercultural Communications” kulübü öğrencileriyle bir araya gelen Başkonsolos, öğrencilere anneannesinden kalma bir tarif olan “bifteki me patates” (patatesli köfte) ve yunan salatası yapımını gösterdi. Darüşşafakalı öğrenciler, yemek yapımında bizzat görev alarak Başkonsolos ile birlikte mutfakta keyifli dakikalar geçirdi.
 
IMG_5218_rsz.jpg
 
IMG_5222_rsz.jpg
 
IMG_5246_rsz.jpg
 
IMG_5258_rsz.jpg
 
IMG_5276_rsz.jpg
 
IMG_5299_rsz.jpg
 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda geleneksel hale gelen farklı kültürleri tanıma etkinliklerinin son halkasını Yunanistan Haftası oluşturuyor. Darüşşafaka Tüketme Yaşat Komitesi’nin iki ayda bir gerçekleştirdiği uluslararası mutfaklar etkinliği bu ay Yunan mutfağı ve kültürünün bir hafta süreyle tanıtıldığı, geniş kapsamlı bir etkinlikler dizisi olarak düzenleniyor. Darüşşafakalı öğrencilerin Yunanistan’ı ve Yunan kültürünü daha yakından tanıyabilmesi için düzenlenen Yunanistan Haftası kapsamında, öğrenciler akşamları uyumadan önce masallar yerine Aisopos'dan mitler dinleyecek, yemekhanede Yunan müziği çalacak. Ayrıca Yunanistan Başkonsolosluğu’nun iş birliğiyle, Yunanca ve Yunan dans derslerinin sunulacağı haftada, Darüşşafakalı öğrencilerden oluşan bir grup Sismanoglio Megaro’yu ziyaret ederek, sanatçı Panos Mitsopulos ile beraber konusu Konstandinos Kavafis’in «İthaki» şiiri olan bir sanat atölyesine katılacak.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?