Yüksek Danışma Kurulu’nun Yeni Başkanı Talha Çamaş

 ›  Haberler  › ↓ 

Fikir ve deneyimleriyle Darüşşafaka'nın yanında olmak isteyen kamuoyu önderlerini buluşturan Yüksek Danışma Kurulu (YDK), 2022 yılının ilk toplantısını, 28 Mayıs Cumartesi günü yaptı.

Darüşşafaka Cemiyeti’nde gerçekleşen toplantıya 30 YDK üyesinin yanı sıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul ve Cemiyet yöneticileri katıldı.

YDK Yeni Başkanını Seçti

Oğuz Güleç, Hüsamettin Kavi ve Prof. Dr. Nilüfer Eğrican

Bu yıl 36. toplantısını gerçekleştiren YDK yeni başkan ve başkan vekilini de seçti.  2017’den bu yana YDK Başkanlığı görevini yürüten Hüsamettin Kavi ile 2013’ten bu yana başkan vekilliği görevini üstlenen Prof. Dr. Nilüfer Eğrican’ın kendi istekleriyle görevlerinden ayrılmaları sebebiyle seçim yapıldı. Oy birliğiyle Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Başkanı Talha Çamaş YDK Başkanlığına, Logos Portföy Yönetimi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortağı Berrin Önder ise YDK Başkan Vekilliğine seçildi.  

 Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

Toplantının açılış konuşmasını yapan Oğuz Güleç, yeni yönetimin de en temel önceliğinin eğitim olacağını ifade ederek, “Sizlerin de kıymetli görüş ve yönlendirmeleriyle Darüşşafaka’yı Türkiye’nin ortaöğretimi için dijital dönüşümde model okul olması için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

YDK Başkanı Talha Çamaş ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

Toplantı Oğuz Güleç’in 2 Nisan’da gerçekleşen Olağan Genel Kurul neticesinde belirlenen yeni Yönetim Kurulu üyeleri ile Kurul’un yeni üyesi, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Başkanı M. Tayfun Öktem’in takdimiyle devam etti. Ardından kürsüye gelen Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı “eğitimdeki gelişmeleri” sunarken, Genel Sekreter Suat Çetin ise yılın ilk dört ayında Darüşşafaka Rezidansları’nda ve bağışlarda yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı

YDK üyelerinin soru ve görüşleriyle devam eden toplantıda Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı, Darüşşafaka Cemiyeti’nin 160. ve Eğitim Kurumları’nın 150. kuruluş yılı dolayısıyla 2023 yılında yapılacak kutlamalara ilişkin öneriler tartışmaya açıldı.

Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Suat Çetin
Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Suat Çetin

Toplantı, YDK bünyesinde faaliyet gösterecek Eğitim Komisyonu, Tanıtım Komisyonu ile Vizyon, Kaynak Geliştirme ve Yatırım Komisyonu hakkında üyelerin bilgilendirilmesiyle sona erdi.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?