Yüksek Danışma Kurulu’nda nöbet devri

 ›  Haberler  › ↓ 

Hüsamettin Kavi, YDK'nın yeni başkanı

Fikirleriyle Darüşşafaka'nın yanında olmak isteyen kamuoyu önderlerini buluşturan Yüksek Danışma Kurulu (YDK), 2017 yılının son toplantısını, 14 Ekim’de Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında yaptı. 
25. toplantısını gerçekleştiren YDK’da nöbet devri de yaşandı.

Zekeriya Yıldırım, Hüsamettin Kavi ve Talha Çamaş...

2013 yılından bu yana YDK Başkanlığı görevini yürüten Zekeriya Yıldırım’ın kendi isteğiyle görevinden ayrılması nedeniyle, bu göreve İstanbul Sanayi Odası Eski Yönetim Kurulu Başkanı ve GTE Endüstri Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Kavi seçildi.  

Zekeriya Yıldırım ve Talha Çamaş

Türkiye İş Bankası’nın ev sahipliğinde İş Kuleleri’nde  gerçekleştirilen toplantıya, 32  YDK Üyesi'nin yanı sıra, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekilleri Bülent Topbaş ile Hakan Tahiroğlu, Sayman Üye Cem Şipal, Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Lütfü Telci, Fırat Tekin, Davut Ökütçü, Sevhan Gök Kahya, Mustafa Uğur Demirci, Erman Süsler, Murat Dayanıklı, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak, Lise Müdürü Ayşe Görey, Ortaokul Müdürü Şule Uyar, Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, Başkanlık Danışmanı Senem Başyurt, Genel Sekreter Yardımcıları Burçak Karakaya ile Mesut Kızıl katıldı.

Burçak Karakaya

Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş'ın Darüşşafaka Cemiyeti ve bağlı kurumlarına ilişkin öne çıkan gelişmeler hakkında yaptığı bilgilendirmeyle başlayan toplantıda, YDK bünyesinde oluşturulan Eğitim, Kaynak Geliştirme ve Tanıtım Çalışma Gruplarının girişimleri hakkında bilgi verildi.

Mesut Kızıl

Ardından Genel Sekreter Yardımcıları Burçak Karakaya ile Mesut Kızıl, üçüncü çeyrek dönem mali durum verilerini ve kaynak geliştirme faaliyetlerini sundu.

Pelin KabalakAyşe Görey

Genel Sekreter Pelin Kabalak’ın Darüşşafaka Rezidansları’nın üçüncü çeyrek dönem verilerini içeren sunumundan sonra Darüşşafaka Lisesi Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'ndaki gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Ümit Başkırt

Sunumların ardından “Darüşşafaka’nın Gelecek 10 Yılı”, “Eğitimde Yeni Açılımlar”, ”Yeni Kaynak Geliştirici Alanlar” ve “Yeni Kampüs Projesi” konu başlıkları üyelerin görüşlerine açıldı. Ardından kürsüye gelen Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, herkesi Darüşşafaka Basketbol Takımı'nın maçlarına davet etti.

Toplantının sonunda, 2013 yılından bu yana YDK Başkanlığı görevini yürüten Zekeriya Yıldırım’ın kendi isteğiyle görevinden ayrılması nedeniyle başkanlık seçimi yapıldı ve oy birliğiyle YDK Başkanlığı’na İstanbul Sanayi Odası Eski Yönetim Kurulu Başkanı ve GTE Endüstri Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Kavi seçildi.  

Hüsamettin Kavi

Yaşamı boyunca hep sivil toplum kuruluşlarında görev aldığını belirten Kavi, Darüşşafaka gibi köklü bir eğitim kurumu için çalışmaktan onur duyduğunu ifade etti. Toplantıda, 26. YDK toplantısının 17 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılmasına karar verildi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?