Yüksek Danışma Kurulu 23. kez toplandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu, 18 Şubat'ta Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında 23. toplantısını gerçekleştirdi.

Türkiye İş Bankası'nın ev sahipliğinde İş Kuleleri'nde gerçekleştirilen toplantıya, 44 YDK Üyesi'nin yanı sıra, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekilleri Orhan Cem ile Hakan Tahiroğlu, Sayman Üye Bülent Topbaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Prof. Dr. Lütfü Telci, Mustafa Uğur Demirci, Esra Ekmekçi, Erman Süsler, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak, Lise Müdürü Nimet Atabek, Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey ve Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl katıldı.

Talha Çamaş, Zekeriya Yıldırım, Prof. Dr. Nilüfer Eğrican

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yıldırım, "Darüşşafaka için aklımızı, gönlümüzü kullanarak, daha güzel günlere hazırlık yapmak için tekrar bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hiç aksatmadan yürüyen bir süreç başlattık. Bugün 23. toplantımızı yapıyoruz. Bugüne kadar toplantılarımızda ileri sürülen görüşler, yönetimlerimize rehber oldu. Bundan sonra da YDK'nın değerli üyelerinin görüşleri, Darüşşafaka’ya ışık tutmaya devam edecektir" dedi.

Ardından söz alan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, ev sahipliğinden ötürü Türkiye İş Bankası'na teşekkür etti ve Darüşşafaka'ya ilişkin yeni gelişmeleri üyelerle paylaştı. 

Kurul'un yeni üyesi Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Eski Başkanı Necip Akbaş’ın takdimiyle başlayan toplantıda; ilk olarak Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak, 2020 Stratejik Hedefleri doğrultusunda 2016’da “Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda Dönüşüm”, “Bağışta Süreklilik”, “Hizmette Standart” ve “Operasyonda Etkinlik ve Verimlilik” alanlarında gerçekleştirilenleri anlattı.  

Pelin Kabalak

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey ise, bu yıl Darüşşafaka'ya başlayan öğrenciler hakkında bilgi verdi. Görey, Darüşşafaka Ortaokulu'nda yapılan değişiklikler ile hedeflerini de paylaştı.  

Ayşe Görey

Ardından söz alan Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nimet Atabek ise üniversite giriş sınavı sonuçları, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka Lisesi'nde yapılan temel değişiklikler ve hedeflerini sundu.

Nimet Atabek

Kurul üyeleri, ders saatleri dışında okul yaşamının yapılandırılması ve planlanması, yerleşkede yapılan fiziki değişiklikler ve hedefler hakkında ise Darüşşafaka Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey tarafından bilgilendirildi.

Mehmet Fahri Özbey

Mesut Kızıl

Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl tarafından Darüşşafaka Cemiyeti'nin 2016 sonu mali tablolarının sunulduğu toplantıda, "Geleceğin Darüşşafakası" konu başlığı da üyelerin tartışmasına açıldı.

Toplantının sonunda, bir sonraki toplantının 17 Haziran 2017 tarihinde yapılmasına karar verildi.

Tüm Haberlere Göz Atın