Yüksek Danışma Kurulu 14. Kez toplandı

 ›  Haberler  › ↓ 
14.YDK _22022014.JPG

Darüşşafaka’yı geleceğe daha güçlü taşımak amacıyla görüşlerinden yararlanılan iş, siyaset, eğitim ve medya dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren Yüksek Danışma Kurulu, 22 Şubat Cumartesi günü 14. toplantısını gerçekleştirdi.
 

14.YDK _22022014_1.JPG

Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında Darüşşafaka Life GYM Spor Tesisleri’nde düzenlenen toplantı, YDK’nın yeni üyeleri Tormaksan Ltd. Şti. Kurucu Ortağı Arif Armutlu, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı İsmet Berkan, Sabancı Üniversitesi Bireysel ve Akademik Gelişim Merkezi Direktörü Nehir Berktay, iş adamı Mehmet Buçukoğlu, Avukat Şule Dilek Çelik, Ciner Grubu Park İnş. AŞ Proje Müdürü Orhan Dıramca, Ströer Kentvizyon İş Geliştirme Direktörü Damla Kiremetçi, iş adamı Mesut Naibi, Ost Olgun Dış Tic. AŞ’nin sahibi Cemal Olgun, eğitim danışmanı Dr. Jale Onur ile turizmci Kenan Yüksel’in takdimiyle başladı.

14.YDK _22022014_3.JPG

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ın Cemiyet’in 2013 yılı değerlendiren sunumunun ardından Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu da Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın çalışmalarını içeren bir sunum gerçekleştirdi. Yeni kampüs ve İzmir’de yapılması planlanan yeni okul projesine ilişkin son durum hakkında Kurul üyelerinin bilgilendirildiği toplantıda, Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Prof. Dr. Sema Sevinç Ergezer, Prof. Dr. Nermin Çelen, Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan ile Feza Koca tarafından hazırlanan “Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda Ergenlik Çağının Yönetimi konulu çalışmanın ön değerlendirme raporu da paylaşıldı. Ardından da  Kurul üyelerinin görüşleri alındı.

14.YDK _22022014_4.JPG

Toplantıda, "Darüşşafaka Velilerini Arıyor" programı kapsamında Darüşşafaka'da okuyan bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderini bağışlayarak "Darüşşafaka Velisi" olan YDK Üyesi Erman Atasoy’a sertifikası Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş tarafından takdim edildi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?