Farklı kimliklerle bir arada yaşayabilmenin güzelliği

 ›  Haberler  › ↓ 

Youtube Türkiye’nin Darüşşafaka yararına düzenlediği “Sen Kimsin?” projesi kapsamında Darüşşafakalı öğrenciler, farklı kimliklerle bir arada yaşamak üzerine bir seminere katıldı.

23 Aralık 2016 Cuma günü TİM Show Center Fettah Aytaç Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, Darüşşafaka 11. sınıf öğrencileri, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Betül Çelik ve YouTube Fenomeni Jaki Baruh’la buluştu.

Prof. Dr. Ayşe Betül Çelik

Prof. Dr. Ayşe Betül Çelik “Kimlikler & Beraberlik” üzerine verdiği interaktif seminerde öğrencilerle; kimlikler ve önemi, farklı kimliklerle hep beraber yaşayabilmek, olumlu hikayelerin Türkiye’deki birlik duygusuna yaptığı katkılar üzerine sohbet etti. Öğrencilere kendi kimlikleriyle ilgili önceliklerini fark etmelerini ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlayan çeşitli egzersizler yaptırdı.

Jaki Baruh

Genç kuşağın yakından takip ettiği ve Sokak Röportajları projesiyle tanınan YouTube Fenomeni Jaki Baruh ise, öğrencilere Youtuber olmaya ilişkin deneyimlerini anlattı. Kendisinin de dahil olduğu Sokak Röportajları projesinin örnek videolarını izleten Jaki Baruh, YouTuber olmaya karar verişlerinin öyküsünden ve bugüne kadarki tecrübelerinin hayatlarına kattıklarından bahsetti. YouTube’daki çok sesliliğe ve demokratik ortama da vurgu yapan Jaki Baruh, “Sen Kimsin?” projesini anlattı ve çok sesliliğe katkısının altını çizdi.  

Darüşşafaka Tarih Öğretmeni Funda Alaslan, etkinliğin düzenlenmesine destek veren ITWORKS Creative Event Company'den Sercan Savaşlı, Jaki Baruh, Prof. Dr. Ayşe Betül Çelik, Darüşşafaka Sosyal Bilimler Zümre Başkanı Oya Lebibe Alemdar

Ülkemizin 70 farklı ilinden 953 öğrencinin aynı yuvada kardeşçe yatılı eğitim aldığı Darüşşafaka’da farklı kimliklerle bir arada yaşayabilmenin güzelliğinin hatırlandığı bu değerli buluşma için YouTube’a, Prof. Dr. Ayşe Betül Çelik ve Jaki Baruh’a teşekkürlerimizle…

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?