Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem, “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” töreninde ödül aldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem, Fast Company Dergisi’nin global bir jüri değerlendirmesi sonucu sürdürülebilirlik alanında öne çıkan liderleri bir araya getirdiği “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” listesinde yer alarak ödül aldı.

 1 Nisan’da, Wyndham Grand İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde yaptığı konuşmasında Öktem,

“Darüşşafaka olarak ‘şeffaflık’, ‘hesap verebilirlik’ ve ‘sürdürülebilirlik’ ilkeleri doğrultusunda 2013 yılından bu yana bağımsız kurumsal derecelendirme çalışması yaptırıyoruz.  Bu yıl kurumsal yönetişim notumuzu 10 üzerinden 9,74’e yükselterek, bir kez daha en yüksek nota sahip sivil toplum kuruluşu olmayı başardık.  ‘Saydamlık’ ve ‘hesap verebilirlik’, Darüşşafaka’nın köklerinden gelen temel ilkeleridir. Attığımız her adımın, aldığımız her kararın mottosu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler hedefine ulaşmaktır.”

dedikten sonra sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Bu ödülü; 159 yıldır ‘eğitimde fırsat eşitliği’ misyonumuzu sürdürmemizi sağlayan bağışçılarımız, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar attığımız her adımda yanımızda duran Darüşşafakalılar, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için özveriyle görev yapan öğretmenlerimiz, evlatlarını gözleri arkada kalmadan bize emanet eden velilerimiz ve duruşları, başarıları, kişilikleriyle bizleri daima gururlandıran öğrencilerimiz adına alıyorum.”

159 yıldır “eğitimde fırsat eşitliği” misyonundan taviz vermeden faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti; babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere verdiği nitelikli eğitimle, ülkemizin sürdürülebilir kurumlarına örnek teşkil etmektedir.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?