Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem, Ekotürk TV’deydi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem, Ekotürk TV kanalında Ahu Orakçıoğlu’nun sunduğu “Gün Ortası” programının canlı yayın konuğu oldu.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem,
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem ve Daçkalı öğrenciler 

Ahu Orakçıoğlu’nun, Darüşşafaka’nın dünü ve bugününe dair sorularını yanıtlayan Yönetim Kurulu Başkanımız M. Tayfun Öktem, programda Cemiyetimize dair bilgiler verirken öncelikle bir Daçkalı olarak, “Daçkalı” kavramının nasıl ortaya çıktığından bahsetti.

“Her Darüşşafakalının ruhunda vefa vardır ve bu bizler için çok önemlidir,” diyen Öktem, “Her birimiz yeteneklerimiz, kaynaklarımız ölçüsünde Darüşşafaka’ya destek olmaya çalışırız. Ne mutlu bana ki ileride torunlarıma anlatabileceğim bir başkanlık dönemi yaşamak nasip oldu.” diyerek Darüşşafakalı olmanın yaşattığı gururu anlattı.

Uluslararası nitelikte 8 yıllık kolej eğitimi verdiklerini ve maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencileri desteklemeye devam edeceklerini söyleyen Öktem, kurumsal düzenli bağışların Darüşşafaka için çok önemli olduğunu ve öngörülebilirliği sağladığını ifade etti. Kurumsal şirketlerin sosyal sorumluluk bütçelerinde Darüşşafaka’yı hatırlamalarını dileyen başkanımız, Türkiye İş Bankası’nın ülkemizin eğitim alanındaki en uzun soluklu projesi “81 İlden 81 Öğrenci” ile 14 yıldır Darüşşafakalı öğrencilerin yol arkadaşı olduğunu dile getirdi.

Yapay zekâ odaklı iş fikirlerinin ortaya konulduğu uluslararası bir Makeathon’a ortaöğretim düzeyinde katılmaya hak kazanan tek öğrenci olan Darüşşafaka Lisesi 10. sınıf öğrencisi Deniz Baran Karagöz’ü de anan Öktem, pek çok alanda başarılı olan Darüşşafakalı öğrencilerin hepsinin ayağı yere basan, olgun öğrenciler olduklarına değindi.

Darüşşafaka’nın “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu hatırlatan başkanımız, 31 il merkezinde 29 Mayıs Pazar günü yapılacak Darüşşafaka Giriş Sınavı hakkında da bilgiler verdi ve kamuoyundan sınavın duyurulması noktasında destek istedi.

Şeffaflığın ve sürdürülebilirliğin Darüşşafaka için önemini vurgulayarak sözlerini tamamlayan Öktem, Darüşşafaka Cemiyeti’nin ilk Entegre Raporu ile ödül aldığını belirtti ve Darüşşafaka Rezidansları ile bağış kampanyaları hakkında bilgiler verdi. “Bizim amacımız eğitimde nitelik ve niceliği artırmak üzere misyonumuzu uygun bulan ve destekleyen kişi ve kurumları düzenli bağışa yönlendirmektir.” diyen Öktem, memleketimizin insanın desteğiyle bu nitelikli eğitim sisteminin daha nice yıllar devam edeceğini ifade etti.

Ayrıca programda, Darüşşafaka’nın en değerli bağışçılarından, Ulu Önder Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, ölüm yıl dönümü vesilesiyle rahmet ve minnetle anıldı.

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?