Yılmaz Özdil ve Kırmızı Kedi Yayınevi Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçısı oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Gazeteci-yazar Yılmaz Özdil’in Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan kitabı Mustafa Kemal’in satışından elde edilen gelirin bir bölümü Darüşşafaka’ya bağışlandı. 

Özdil’in “Türkiye'nin kurtuluş reçetesi Mustafa Kemal'in hayat hikâyesidir,” diyerek kaleme aldığı ve Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitap, 3 Ekim 2018 tarihinden beri okurlarla buluşuyor.

Değerli yazarın Darüşşafaka’ya bağış yapacaklarını kamuoyuna duyurmasının ardından, Özdil ve Kırmızı Kedi Yayınevi Sahibi Haluk Hepkon, 14 Kasım’da Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ı ziyaret ederek bağışlarını gerçekleştirdi. 

Kırmızı Kedi Yayınevi Sahibi Haluk Hepkon, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin

Darüşşafaka’da sunulan eğitim ve öğrencilerle ilgili bilgi alan Özdil ve Hepkon, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın Darüşşafaka’ya 28 Kasım 1921 tarihinde yaptığı bağıştan esinlenerek bu desteği vermeye karar verdiklerini açıkladı. Zübeyde Hanım’ın bağışından çok etkilendiğini söyleyen Özdil, toplumun 155 yıldır bu denli sahiplendiği bu yuvaya, tıpkı Zübeyde Hanım gibi destek olmak istediklerini belirtti. Bu kitapla Atatürk’ü ülkemizde ve dünyada herkese tanıtmayı amaçladıklarını ifade eden Özdil, bu vesileyle Darüşşafaka’ya da bu bağışı yaparak bir katkı sunmak istediklerini söyledi.

Talha Çamaş da Özdil ve Hepkon’a, Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi’nin en değerli varlıkları arasında bulunan, Zübeyde Hanım’ın 28 Kasım 1921 tarihli ve 20 bin kuruşluk bağışına ilişkin belgenin bir kopyasını hediye etti. 

Zübeyde Hanım’ın Darüşşafaka’ya bağışıyla ilgili bilgi için lütfen tıklayın.

Yılmaz Özdil ve Kırmızı Kedi Yayınevi, bu destekleriyle “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçıları arasında katıldı. “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı hakkında bilgi için lütfen tıklayın.

Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü ve Atamızı yetiştiren Zübeyde Hanım’ı en derin sevgi, saygı ve minnet duygularımızla anıyoruz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?