2017 üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi 2017 yılı mezunu 62 öğrenci, 4 yıllık lisans programına yerleşerek üniversiteli oldu.

İstedikleri üniversiteler için tekrar hazırlanmak isteyen üç mezun ise tercih yapmadı. Tercih yapan öğrencilerimizin üniversite giriş sınavlarında yerleşme başarı oranı, yerleşemeyen bir öğrenci dışında, %98 olarak gerçekleşti.

İşte 2017 yılı Darüşşafaka Lisesi 2017 mezunlarının yerleştiği üniversite ve bölümler:

Beril Kırbıyık Ankara Ünv. Beslenme ve Diyetetik
Nisanur Atıcı Ankara Ünv. Uluslararası İlişkiler
Alihan  Güneruz Ankara Ünv. İtalyan Dili ve Edebiyatı
Belçin Koçkar Bahçeşehir Ünv. İşletme Müh. (İng.) (Burslu)
Berk Topuz Bahçeşehir Ünv. Odyoloji (Burslu)
Ozan Beytaş Bahçeşehir Ünv. Odyoloji (Burslu)
Fatih Demirci Bahçeşehir Ünv. Endüstri Ürünleri Tasarımı (İng.) (Burslu)
Yağız Sağ Bahçeşehir Ünv. Endüstri Müh. (İng.) (Burslu)
Cem Aydın Bahçeşehir Ünv. Ekonomi ve Finans (İng.) (Burslu)
Umutcan Kasal Bahçeşehir Ünv. İşletme (İng.) (Burslu)
Ömercan Osman Akyazıcı Bahçeşehir Ünv. Ekonomi ve Finans (İng.) (Burslu)
Rabia Bakır Bahçeşehir Ünv. Lojistik Yönetimi (İng.) (Burslu)
Gizem Genç Bahçeşehir Ünv. Sağlık Yönetimi (Burslu)
Ecem Şaylan Bahçeşehir Ünv. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Burslu)
Mustafa Karaoğlu Bahçeşehir Ünv. Yeni Medya (İng.) (Burslu)
Tugay Kayış Beykent Ünv. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik (Burslu)
Berk Durgut Boğaziçi Ünv. Turizm İşletmeciliği
Furkan Erdemir Dokuz Eylül Ünv. Makine Müh.
Hacı Ömer Güven Gaziantep Ünv.  Tıp
Nehir Durmuşoğlu Gebze Teknik Ünv. Bilgisayar Müh.
Murat Küçük Gebze Teknik Ünv. Şehir Bölge ve Planlama
Onat Altay Gebze Teknik Ünv. Makine Müh.
Mervenur Yıldırım Hasan Kalyoncu Ünv. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Burslu)
Emine Büşra Kevran İhsan Doğramacı Bilkent Ünv. İngiliz Dili ve Edebiyatı (İng.) (Burslu)
Emin Buğra Bozkurt İstanbul Bilgi Ünv. İşletme-Ekonomi (İng.) (Burslu)
Atakan İspir İstanbul Bilgi Ünv. Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (İng.)  (Burslu)
Dilara Sareç İstanbul Kent Ünv. Sağlık Yönetimi (Burslu)
Egehan Karabulut İstanbul Kültür Ünv. İnşaat Müh. (İng.) (Burslu)
Çağatay Kadığ İstanbul Teknik Ünv. Uzay Müh.
Selman Düzenli İstanbul Teknik Ünv. Deniz Ulaştırma İşletme Müh.
Ahmet Çelik İstanbul Teknik Ünv. İç Mimarlık
İlknur Beken İstanbul Ticaret Ünv. Hukuk (Burslu)
Gamze Sönmez İstanbul Ünv. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
Mete Aslan İstanbul Ünv. Sağlık Yönetimi
Samet Aksu İstanbul Ünv. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Semih Börklüce Kocaeli Ünv. Uçak Elektrik-Elektronik
Taha Kurt Kocaeli Ünv. İnşaat Müh. (İÖ)
Oğuzhan Zaim Koç Ünv. Elektrik-Elektronik Müh. (İng.) (Burslu)
Şahin Güçer Koç Ünv. Makine Müh. (İng.) (Burslu)
Cem Numan Esin Koç Ünv. Ekonomi (İng.) (Burslu)
Eren Gümüş Manisa Celal Bayar Ünv. Endüstri Müh.
Aleyna Büyükgüçlü Marmara Ünv. Beslenme ve Diyetetik
İsmail Koçyiğit Marmara Ünv. Metalurji ve Malzeme Müh.
Murat Türkoğlu Marmara Ünv. İktisat
Tuğçe Çınar Marmara Ünv. İşletme
Emre Hergünaç Marmara Ünv. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca)
Gökalp  Gülderen Marmara Ünv. Uluslararası İlişkiler
Enes Tosun Marmara Ünv. Uluslararası İlişkiler
Furkan Yağan Marmara Ünv. Gazetecilik
Şaduman Gurur Aslan Marmara Ünv. Aktüerya
Mevlüde Selin Yeltekin MEF Ünv. İnşaat Müh. (İng.) (Burslu)
Yusuf Koçyiğit Mimar Sinan Ünv.  Sinema ve Televizyon
Egemen Göver Ortadoğu Teknik Ünv. Fizik (İng.)
Erdem Köroğlu Özyeğin Ünv. Ekonomi (İng.) (Burslu)
Ahmetcan Yıldız Sakarya Ünv. Endüstri Müh. (İÖ)
Elif Uygun Sakarya Ünv. İnsan Kaynakları Yönetimi
Ece Ökmen Sakarya Ünv. Sosyal Hizmet (İÖ)
Onur Özgüven Trakya Ünv. İngilizce Öğretmenliği (İng.)
İrem Baturay Trakya Ünv. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mustafa Emir Ortahisar Yeditepe Ünv. Yönetim Bilişim Sistemleri (İng.) (Burslu)
Özgür Şen Yıldız Teknik Ünv. Matematik Müh. (İng.)
Ömer Faik Borahan University of Debrecen Macaristan  Gıda Müh. (Burslu)

 

Tüm Haberlere Göz Atın