Yeni Darüşşafakalıların oryantasyon dönemi tamamlandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Yeni eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında okumaya hak kazanan 123 öğrencinin oryantasyon programı 2-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi.

26 Mayıs’ta 24 ilde gerçekleştirilen Darüşşafaka Giriş Sınavı’nı kazanan, ardından yapılan sağlık kontrolü ve mali durum araştırmasını geçerek 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka ailesine katılan 123 öğrencinin oryantasyon programı, 2 Eylül Pazartesi günü başladı.

Ülkemizin farklı illerinden gelerek ortaokul 1. sınıftan lise mezuniyetine kadar Darüşşafaka’da okuma hakkını elde eden 123 öğrenci ile velileri, 2 Eylül’de Darüşşafaka Eğitim Kurumlarına giriş yaparak öğrenci evlerine yerleşti.

Ardından oryantasyon kıyafetlerini alan ve kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler öğle yemeğini velileriyle birlikte okul yemekhanesinde yedi.

Darüşşafaka’nın 123 yeni öğrencisi ile velileri bir hafta boyunca kendileri için hazırlanan oryantasyon programına katılarak, okul, akademik kadro, yatılı eğitimin işleyişi hakkında bilgilendirildi.

4 Eylül Çarşamba günü birlikte kahvaltı yapan öğrenci ve veliler ardından Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda sınıf öğretmenleriyle tanışarak, derslere başlamak üzere sınıflarına gitti.

5 Eylül Perşembe günü yeni öğrenciler, kendilerine uygun spor aktivitelerine yönlendirilmeleri amacıyla yapılan “Fiziksel Uyum Testi”ne katıldı.

Darüşşafaka’nın yeni öğrencilerine teknoloji çağına uygun olarak eğitim-öğretim hayatları boyunca kullanacakları tabletleri dağıtıldı. Öğrenciler ayrıca oryantasyon programı kapsamında tablet eğitimlerini tamamladı.

Ardından öğrenciler çok merak ettikleri P&G Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumunda uzayı keşfettiler.

Öğrenciler yeni sınıf arkadaşlarıyla Darüşşafaka’daki ilk günlerinde el işi, drama, müzik gibi derslerde eğlenceli vakitler geçirdi.

8 Eylül Pazar günü ise öğrenciler “Yuvaya Dönüş” etkinliğine katılarak, yaz tatilini ailelerinin yanında geçirerek okula dönen Darüşşafakalı öğrencilerle buluştu. Etkinlikte Darüşşafaka Basketbol Kulübü oyuncuları da Darüşşafakalı öğrencileri yalnız bırakmadı.

Tüm Haberlere Göz Atın