Yeni Daçkalılar oryantasyon haftasında abla ve ağabeylerinin desteğini bekliyor!

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_1315_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Ailesi'ne yeni katılan 120 minik Daçkalı'nın yeni yuvalarına en iyi şekilde adapte olabilmeleri için düzenlenecek oryantasyon haftası 10-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu hafta süresince minik Daçkalıların yeni yuvalarına alışma süreçlerinde, Darüşşafakalı abla ve ağabeylerinin desteğine ihtiyacı olacak.
 
Daçkalı Abiler Ablalar Grubu tarafından gönderilen destek çağrısını sizlerle paylaşıyoruz...
 
IMG_1210_rsz.jpg

"Sevgili Daçkalılar,
 
Geçtiğimiz günlerde 138. Mezunlarımızı verdik, aramıza hoşgeldiniz dedik. Şimdi ise 120 yeni kardeşimiz, her biri güvercin misali heyecanlı bir yürekle bavullarını hazırlıyor "yuva"ya adım atmak için! Onlara hoş geldin demek istiyoruz. Eksik hissetmesinler, ağabeylerini ve ablalarını tanısınlar, korkak yürekleri sakinleşsin, yeni evlerinín tadını çıkarsınlar istiyoruz. İşte bu miniklerin ilk adımlarına destek olmaya sizi de davet ediyoruz!
 
IMG_1286_rsz.jpg
 
10 Eylül Pazartesi başlayıp, 16 Eylül Pazar akşamı sona erecek olan oryantasyon haftasında sizleri de yeni ailelerinin bir parçası olarak görmelerinden daha güzel bir deneyim olamaz! Özellikle bu sene Daçkalı ağabey ve ablalar organizasyonuna katılanlar nasıl bir sevinç olduğunu bilirler; kardeşlerimizin, özellikle ailesi şehir dışında olan minik 4. sınıflarımıza yapılan ziyaretlerde, köklü kurumumuzun aile şefkatini tekrar yaşamanın sevincini tattık. Yeni kardeşlerimizle de bu geleneği devam ettireceğiz. Dolaplarını yerleştirmelerine, bavullarını boşaltmalarına, saçlarını taramalarına, nevresimi battaniyeye geçirmelerine, okul bahçesiní arşınlamalarına, ilk haftaların en güzel detaylarına şahit olacağız! Daha çok abla-ağabeyin aramıza katılması daha çok kardeşimize daha çok zaman ayırmamızı ve destek olmamızı sağlayacak. Bu gönül işinde aramızda olmak isteyenler, 10-16 Eylül tarihleri arasında, saat 17:00 - 22:00 saatlerini kardeşlerine ayırabilecek Daçkalılar, isim ve telefonlarınızı Hanife Güldağ'a mail ile yazdırabilirsiniz; [email protected]
 
IMG_1287_rsz.jpg
Biz yuvada olacak, yeni kardeşlere yuvaya hoş geldin diyeceğiz! Sizi de bekleriz!"
 
DaçkalıAbilerAblalar
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?