Yeni Daçkalılar için oryantasyon zamanı!

 ›  Haberler  › ↓ 
oryantasyon2014-1gun (1)_rsz.jpg
 
Yeni eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okumaya hak kazanan 125 öğrencinin oryantasyon programı 1-7 Eylül tarihlerinde gerçekleştiriliyor.
 
oryantasyon2014 (10)_rsz.jpg
 
1 Haziran’da 20 ilde gerçekleştirilen Darüşşafaka Giriş Sınavı’nı kazanan, ardından yapılan sağlık kontrolü ve mali durum araştırmasını geçerek 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Darüşşafaka Ailesi’ne katılan 125 öğrencinin oryantasyon programı, 1 Eylül Pazartesi günü başladı.

oryantasyon2014 (4)_rsz.jpg
 
Ülkemizin farklı illerinden gelerek ortaokul 1. sınıftan lise mezuniyetine kadar Darüşşafaka’da okuma hakkını elde eden 125 minik Daçkalı ile velileri, 1 Eylül’de Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na giriş yaparak, “Öğrenci Evleri”ne yerleşti.
 
oryantasyon2014-1gun (4)_rsz.jpg
 
Ardından oryantasyon kıyafetlerini alan ve kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler, öğle yemeğini velileriyle birlikte okul yemekhanesinde yedi.
 
oryantasyon2014 (7)_rsz.jpg
 
125 yeni minik Daçkalı ve velileri, 1 hafta boyunca Darüşşafaka kampüsünü tanıyacak, öğretmenleriyle ve okul yöneticileriyle tanışacak. Veliler, rehberlik biriminin organize ettiği “Veli Grup Çalışmaları”na katılacak. Mezun abla ve ağabeyleri de minik Daçkalıları Darüşşafaka’daki ilk günlerinde yalnız bırakmayacak. Onlara yemek yerken, yatma öncesi süt içerken, banyo yaparken ve yatarken hep eşlik edecek ve yardımcı olacak.
 
oryantasyon2014 (8)_rsz.jpg
 
3 Eylül Çarşamba günü öğrenci ve veliler birlikte kahvaltı yaptıktan sonra vedalaşacak. Yeni Daçkalılar vedalaşmanın hemen ardından da öğretmenleriyle birlikte pikniğe gidecek.
 
oryantasyon2014 (9)_rsz.jpg
 
Hafta boyunca Matematik, Beden Eğitimi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri ve Yabancı Diller Bölümleri ayrı etkinlikler düzenleyecek.
 
oryantasyon2014-1gun (5)_rsz.jpg
 
Öğrenciler, sinema gösterimi, akvaryum gezisi, toplu koro çalışması, yatmadan önce masal saati ve mezunlarla outdoor aktivitelere katılacak.
 
oryantasyon2014-1gun (6)_rsz.jpg
 
Oryantasyon programı kapsamında 4 Eylül Perşembe günü ise Türkçe Bölümü tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Bak Postacı Geliyor" etkinliğinde, velilerin Darüşşafaka'dan ayrılmadan önce çocukları için yazdığı mektuplar dağıtılacak.
 
oryantasyon2014-1gun (3)_rsz.jpg
 
5 Eylül Cuma günü Herkese Kitap Vakfı ile Darüşşafaka Cemiyeti iş birliğiyle düzenlenen “Kitapcan Veli Etkinliği”ne katılarak “Kitapcan Kart”larını alacak olan minik Daçkalılar, ardından “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle Darüşşafaka’nın 7 yıldır en büyük kurumsal destekçisi olan Türkiye İş Bankası’nın Çamlıca Tesisleri’nde düzenlediği etkinlikte eğlenecek.
 
oryantasyon2014-1gun (7)_rsz.jpg
 
7 Eylül Pazar günü ise minik Daçkalılar, “Evimize Hoşgeldiniz” etkinliğine katılarak, yaz tatilini ailelerinin yanında geçirerek okula dönen Darüşşafakalı öğrencilerle buluşacak.
 
oryantasyon2014 (12)_rsz.jpgoryantasyon2014 (3)_rsz.jpg
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?