Darüşşafaka, yeni ders yılına hazırlanıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Yeni ders yılı için hummalı bir çalışmanın devam ettiği  Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 2016 - 2017 eğitim ve öğretim yılında bünyesinde görev yapacak tüm akademik kadrosuyla tanışma toplantısı düzenledi. 19 Ağustos'ta Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya; tüm akademik kadronun yanı sıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Sayman Üye Bülent Topbaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Davut Ökütçü, Sertaç Ökten, Mustafa Demirci, Sevhan Gök Kahya, Yedek Üyesi Erman Süsler ve Genel Sekreter Pelin Kabalak katıldı.

Uzun yıllardır Darüşşafaka'da görev yapan öğretmenler ile Darüşşafaka Ailesi'ne bu yıl katılan öğretmenlerin birbirleriyle tanışmasına olanak tanıyan toplantıda konuşan Talha Çamaş, "Bu yıl Darüşşafaka'nın anahtar sözcüklerini 'değişim' ve 'gelişim' diye özetleyebiliriz. Çünkü bu yıl Darüşşafaka'ya başlayan çocuklarımız, 2030 yılında hayata atılacaklar. İşte bizlerin görevi onları, 2030 yılının bilgi ve donanıma sahip gençler olarak yetiştirmektir. Bu da ancak gelişim ve değişimle mümkün olacak" dedi.

Darüşşafaka'nın stratejik hedefleri hakkında da eğitimcileri bilgilendiren Çamaş, öğretmenlere şöyle seslendi: "Bu yıl aramıza katılacak 121 öğrencimiz, 16 Eylül haftası düzenleyeceğimiz Oryantasyon Programı'yla Darüşşafaka'daki sekiz yıllık eğitim yolculuğuna başlayacak. 20 Eylül'de de yeni ders yılını açacağız.Yeni eğitim-öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum." 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?