​YDK, Urla Rezidans'ta toplandı

 ›  Haberler  › ↓ 

16-ydk-5.JPG

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu'nun 16. Toplantısı, 18 Ekim Cumartesi günü Urla Rezidans'ta  Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında gerçekleştirildi.  Tüm gün süren ve iki oturum olarak düzenlenen toplantı, YDK’nin yeni üyesi, OYAK Otomotiv ve Çimento Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Cemiyeti Üyesi Celalettin Çağlar'ın takdimiyle başladı.

16-ydk-3.JPG

Toplantı, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş'ın mayıs-ekim dönemine ilişkin Cemiyet faaliyetlerini içeren sunumuyla devam etti. Ardından Çamaş,  "Kampüs Projesi", "İzmir'de Yeni Okul Açma Projesi", "Yeni başlatılan yükseköğrenim bursu" ve "Soma'dan alınan öğrenciler" hakkında da bilgi verdi.

16-ydk-2.JPG

Toplantıda; Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu ile Ortaokul Müdürü Ayşe Görey'in  "2014 yılı mezunlarının üniversitelere yerleşme durumu", "2014-2015 öğrenim yılına alınan öğrenciler", "2014-2019 dönemi için hazırlanan stratejik plan ve hedefler", "MEB yönetmeliklerinde yapılan değişikliklerin Darüşşafaka’ya yansıması", "Yeni açılan teknoloji sınıfları", "Araştırmacı çocuklar ve öğretmenler programı" ve "Öğretmenler için hazırlanan mesleki geliştirme" konularında sunum yaptı.

16-ydk-4.JPG

Mali İşler Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl'ın "Darüşşafaka Cemiyeti'nin 2014 yılı Eylül sonu mali durumu", Kaynak Geliştirme ve İletişim Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya Sosyal Sorumluluk Komitesi'nin çalışmaları ile Darüşşafaka Konuşmacılar Platformu'nun oluşturulması için yapılan hazırlıklar hakkında  bilgi verdiği toplantıda Öğrenme Merkezi Koordinatörü Arzu Atasoy da  mentörlük programı konusundaki gelişmeleri paylaştı. Toplantının birinci oturumu  üyelerin görüş ve önerileriyle sona erdi.

16-ydk-6.JPG

Toplantının ikinci oturumuna ise kurul üyelerinin yanı sıra Devlet Eski Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, BATIÇİM Murahhas Üyesi Tufan Ünal, sanayici Öner Akgerman, Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşları Güç Birliği Platformu Başkanı Şener Anadol, İzmir Konak Eski Belediye Başkanı Muzaffer Tunççağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi İl Genel Meclis Üyesi Hayrullah Sorkun, 1948 yılı Darüşşafaka mezunu Bülent Akınsal, 1959 yılı Darüşşafaka mezunu Ali Tezel, 1978 yılı Darüşşafaka mezunu Levent Aydınoğlu, Hasan Fuat Erbatur, Cemiyet üyesi İsmet Arıkantürk, Aysel Çakır ve Rebab Güler gibi İzmirli konuklar katıldı.

16-ydk-7.JPG

İzmir'de açılması planlanan yeni okulun masaya yatırıldığı ikinci oturumda, Darüşşafaka'nın mevcut modelinin haricinde sürdürülebilir kaynaklar yaratmak amacıyla paralı bir okul açma fikri de yeniden tartışıldı. Kouya ilişkin lehte ve aleyte görüşler dile getirildi. Toplantıda; Darüşşafaka'ya tanınan ve tanınmayan vergi avantajları ile Urla Rezidans'a İzmir'den gelen talebi nasıl arttırabileceği konularında da üyelerin görüş ve önerileri alındı.Toplantı, 17. YDK'nin 21 Şubat'ta yapılması kararıyla sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın