YDK, "Geleceğin Darüşşafakası"nı tartıştı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu, 22 Ekim'de Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında 22. toplantısını gerçekleştirdi. Türkiye İş Bankası'nın ev sahipliğinde İş Kuleleri'nde gerçekleştirilen toplantıya, 40 YDK Üyesi'nin yanı sıra, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu, Sayman Üye Bülent Topbaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Prof. Dr. Lütfü Telci, Tunçer Gömeçli, Mustafa Uğur Demirci, Mehmet Erktin, Erman Süsler, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak, Lise Müdürü Nimet Atabek, Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, Genel Sekreter Yardımcıları Burçak Karakaya ve Mesut Kızıl katıldı.

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey...

Kurul'un yeni üyesi Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Adnan Dovan'ın takdimiyle başlayan toplantıda; Ayşe Görey, bu yıl Darüşşafaka'ya başlayan öğrenciler hakkında bilgi verdi. Görey, Darüşşafaka Ortaokulu'nda yapılan değişiklikler ile hedeflerini de paylaştı. 

Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nimet Atabek...

Ardından söz alan Nimet Atabek ise üniversite giriş sınav sonuçları, 2016-2017 ders yılında yapılan temel değişiklikler, Darüşşafaka Lisesi'nde yapılan değişiklikler ve hedeflerini sundu.

Darüşşafaka Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey...

Ders saatleri dışında okul yaşamının yapılandırılması ve planlanması, yerleşkede yapılan fiziki değişiklikler ve hedefler hakkında ise Mehmet Fahri Özbey tarafından Kurul üyeleri bilgilendirildi.

Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl...

Eylül 2016 sonu itibarıyla Darüşşafaka Cemiyeti'nin mali tablolarının Mesut Kızıl tarafından sunulduğu toplantıda, "Geleceğin Darüşşafakası" konu başlığı da üyelerin tartışmasına açıldı. 

Toplantıda yapılan seçimle görev süresi dolan YDK Başkanı Zekeriya Yıldırım ile Başkan Vekili Prof. Dr. Nilüfer Eğrican, oy birliğiyle yeniden seçildi. Bir sonraki Yüksek Danışma Kurulu Toplantısı, 18 Şubat 2017 Cumartesi günü yine İş Kuleleri'nde yapılacak.

Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, Lise Müdürü Nimet Atabek, YDK Başkanı Zekeriya Yıldırım, Ortaokul Müdürü Ayşe Görey ve Yönetim Kurulu Üyesi Davut Ökütçü...

Tüm Haberlere Göz Atın