YDK, sürdürülebilir başarıya mercek tuttu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu (YDK), "Darüşşafaka'da Sürdürülebilir Başarı" gündemiyle 24 Ekim'de The Sofa Otel'de Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında toplandı.

Kurulun 19. toplantısı yeni üyeler; Dr. Bülent Akınsal (DŞ'1948), Index B​i​lgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ (DŞ'1980), Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Onur Koç ile Egon Zehnder Yönetim Danışmanı ve Ortağı Tankut R. Şensürücü'nün takdimiyle başladı.

Ardından söz alan Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, 2015-2020 Darüşşafaka Stratejik Planı'nın "Darüşşafaka'da Eğitim", "Darüşşafaka Rezidansları", "Sürdürülebilir Kaynak Geliştirme", "Varlık Yönetimi" ve "Darüşşafaka Cemiyeti'nin Yapılanması" olmak üzere beş ana başlık üzerine kurulduğunu belirterek, "Bir sene içinde bu başlıkların hepsinde çok önemli gelişmeler kaydettik. Bununla birlikte stratejik hedeflerimizin en başında 152 yıldır varlık nedenimiz olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları'ndaki yaşam ve başarı yer alıyor. Bu alandaki hedeflerimizi de "akademik başarı", "bireysel gelişim" ve "yaşanabilir, güvenli kampüs" olmak üzere üç başlıkta toplamıştık. Bu üç hedefte de ilerlemeler kaydettik. Bugün de Darüşşafaka'nın asli varlık nedeni olan eğitim konusunda başka neler yapabileceğimize ilişkin sizlerin görüşlerini almak için buradayız" dedi.

EGK-Eğitim Gelecek Kariyer Genel Yayın Yönetmeni Oktay Aydın, Eğitim Araştırmacısı Gökhan Yücel ile Darüşşafaka Denetim Kurulu Üyesi Levent Tumlu'nun misafir katılımcı olarak yer aldığı toplantıda, Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu ile Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka'daki mevcut eğitim-öğretim ortamı, hedeflenen başarı ölçütleri ve bu ölçütlerdeki gerçekleşmeler üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Ardından Kurul üyeleri, Darüşşafaka'da akademik ve kişisel gelişim için yapılması gerekenlere yönelik görüşlerini dile getirdi.

Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan'ın Ergenlik Çağı Yönetimi konusunda yapılan çalışmanın sonuçları kısaca aktardığı toplantı, 13 Şubat 2016'da 20. YDK Toplantısının yapılması kararıyla sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?