YDK, 20. toplantısını gerçekleştirdi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka YDK Başkan Vekili Prof. Dr. A. Nilüfer Eğrican, Darüşşafaka YDK Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş

Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu, 13 Şubat'ta Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında 20. toplantısını gerçekleştirdi. Darüşşafaka Cemiyeti'nde gerçekleştirilen toplantıya 40'ı aşkın YDK Üyesi'nin yanı sıra, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Lütfü Telci, Hakan Tahiroğlu, Bülent Topbaş, Mehmet Erktin, Sevhan Gök Kahya ve Ahmet Erelçin, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Danışmanı Oktay Aydın ile Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcıları Mesut Kızıl ve Burçak Karakaya katıldı.

Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey

Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu ile Ortaokul Müdürü Ayşe Görey'in "TEOG Sınavları, YGS ve LYS Deneme Sınav Sonuçları"nı içeren sunumlarıyla başlayan toplantı, Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş'ın Cemiyet ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın organizasyonlarında yapılan değişikliklere ilişkin bilgilendirmesiyle devam etti.

Talha Çamaş

Yeni insan kaynakları yapısını anlatan ve Cemiyet'te bir PMO (Proje Yönetim Ofisi) kurulduğu bilgisini paylaşan Talha Çamaş, bu ofiste görev alacak olan Gökşen Gökyıldırım'ı da YDK üyelerine tanıttı.  

Ardından söz alan Kaynak Geliştirme, Bağış İlişkileri ve İletişim'den Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, 2015 bağış miktarları, bireysel ve kurumsal bağışlar ile rezidans bağışları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Kaynak Geliştirme, Bağış İlişkileri ve İletişim'den Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya

Mali İşler ve Bilgi İşlem'den Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl ise, 2015 yılı mali durum ve 2016 yılı bütçesine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. 

Mali İşler ve Bilgi İşlem'den Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Kızıl 

Sunumlar sırasında YDK üyeleri çok sayıda soru yöneltti ve bu sorular tek tek yanıtlandı. 

YDK Üyesi Prof. Dr. Üstün Ergüder soru sorarken

YDK Üyesi ve Darüşşafaka Urla Rezidans Bağışçısı Av. Jale Alpay sorularını sorarken

YDK Üyeleri, öğrencilerin başarılarını artırmaya yönelik yapılabilecekler ve yeni bağış kanalları konusunda önerilerini iletti.

YDK Üyesi Oktay Ekşi sorusunu sorarken

Toplantıda, Darüşşafaka’da uygulanan Araştırmacı Çocuk Projesi kapsamında 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında 95 ortaokul öğrencisinin 28 farklı konuda yaptığı araştırmaların toplandığı, BASF Türkiye’nin desteğiyle hazırlanan Araştırmacı Çocuk Programı Bilimsel Araştırma Raporu da YDK üyelerine dağıtıldı ve rapor hakkında görüşler paylaşıldı. 

Toplantı, 21. Darüşşafaka YDK toplantısının 4 Haziran 2016 Cumartesi günü, YDK Üyesi ve Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Senar Akkuş'un önerisiyle İş Bankası'nın ev sahipliğinde İş Kuleleri'nde yapılması kararıyla sona erdi. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?