Yaratıcılıkta Zamana Karşı Yarışan 4.Sınıf Öğrencilerimiz ABD’de Ülkemizi Temsil Edecek.

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları dördüncü sınıf öğrencilerinden oluşan Destination Imagination Kulübü, 20-21 Mart 2010 tarihinde Robert Kolej'de yapılan DAT Avrasya Turnuvası'nda gruplarında birinci olarak 26-29 Mayıs 2010 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan "Global Finals 2010" a katılmaya hak kazandı.Darüşşafaka öğrencileri; 27 Şubat 2010 tarihinde Eyüboğlu Kurumları’nda gerçekleşen Destination Imagination Türkiye’nin düzenlediği Anlık Çözüm Yarışması’nda 20 okul arasında Türkiye Birinciliği kazanmıştı.

20-21 Mart 2010 tarihinde Robert Kolej’de gerçekleşen DAT Avrasya 2010 Turnuvası’na ise Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın yanı sıra TAKEV, Eyüboğlu Okulları, Koç Okulları, BLIS, ENKA Okullar’ından toplam 51 takım katıldı. Bu yarışmada Darüşşafaka Destination Imagination Kulübü, takım görevlerinde beklenen koşulları başarıyla yerine getirerek 26-29 Mayıs 2010’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Knoxville şehrinde Tennessee Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan Global Finals 2010’da ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.
 


Öğrencilerimiz; Övünç Cem Aksüt, Elif Çağla Karanfil, Emine Beyza Usta, Nisanur Akkerman, Mümine Bengisu Şahin, Büşra Dönmez ve kulüp öğretmenleri Dahiye Tütüncü, Melis Güzeldere’yi tebrik eder, başarılar dileriz.
 
DI  (Destination ImaginationNedir?
 
 
DI’ın ana programı “sürece odaklı yaratıcı problem çözme” teorisine dayalıdır. Gençlere yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde çalışabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma ve problem çözme becerileri kazandırmayı amaçlar. Her takımda 4-7 kişi ortalama 10 hafta tiyatro, mimari, doğaçlama, bilim veya teknik odaklı bir Takım Yarışması üzerinde çalışır ve bir çözüm hazırlar. Anlık Yarışmalar’da takımlara hızlı düşünmeyi, karar vermeyi ve kararını uygulamayı öğretir. DI gençlere hayatları boyunca kullanacakları becerileri güvenli bir ortamda ve eğlenceli bir şekilde kazandırır.
 
Program Takım Yarışma konuları ve program materyallerinin dağıtıldığı 1 Eylül’de başlar. Şubat ve Mart aylarında yerel turnuvalar yapılır. Dünya finalleri ise her yıl Mayıs ayının son haftasında gerçekleştirilir.
 
Katılımcılar yaşa veya sınıfa göre 4 düzeyde yarışır:
 
-İlköğretim 1. kademe (3. sınıftan 5. sınıfa) 
-İlköğretim 2. kademe (6. sınıftan 8. sınıfa) 
-Lise  
-Üniversite ya da  
-DI Extreme® 
-Rising Stars!® (Yükselen Yıldızlar) (4-7 yaş) rekabetsiz
 
Bu programdaki temel felsefe “önemli olan sonuç değil, süreçtir”.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?