Yapı ve Kredi Bankası’na "Veli Karnesi" ni Sunduk.

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Yapı Kredi, şubelerinde ve diğer kanallarla müşterilerine Darüşşafaka’nın tanıtılması için sağladığı olanaklar ve Cemiyetimize yaptığı bağışlar ile önemli kurumsal bağışçılarımız arasında yer almaktadır.

Darüşşafaka ile Yapı Kredi arasında bağış ilişkisinin dışında da önemli bağlar bulunmaktadır. Darüşşafaka bağışçısı, ünlü yazarımız Sait Faik’in yapıtlarını halen Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık yayınlamaktadır. 1944 yılında Yapı Kredi Bankası’nı kuran Kazım Taşkent, 1951-1954 yılları arasında da Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmıştı.

Yapı Kredi, sektörde birçok yeniliğin ilk uygulayıcısı, öncü bir banka olmanın yanı sıra, kültür ve sanat konularına verdiği önemle de tanınıyor.  Ayrıca, Banka’nın hissedarları Koç Grubu ve İtalyan Unicredito da eğitim ve çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk alanlarındaki girişimleriyle bilinmektedir.


Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Yapı ve Kredi Bankası
Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt'a teşekkür plaketini sundu
.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Beşir Özmen 12 Haziran 2009 tarihinde Yapı Kredi Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.  Zekeriya Yıldırım Banka’nın son genel kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan Tayfun Bayazıt ile Genel Müdürlüğe getirilen Faik Açıkalın’ı yeni görevlerinden dolayı kutladı ve kendilerine Yapı Kredi’nin Darüşşafaka’ya yaptığı bağışlar için teşekkür ederek bir plaket sundu. Yapmış olduğu bağışlarla “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı çerçevesinde “Veli” payesine hak kazanan Banka’ya ayrıca “Veli Belgesi” takdim edildi. Bankanın Genel Müdür Yardımcısı Murat Ermert ile Darüşşafaka Kaynak Geliştirme ve İletişim Koordinatörü Ahmet Çakaloz’un da katıldığı görüşmede kurumlar arasındaki ilişkiler gözden geçirildi ve ileriye dönük olarak geliştirilmesi üzerinde duruldu.


Zekeriya Yıldırım "Veli Belgesi"ni Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdürü Faik Açıkalın'a takdim etti.


Yapı ve Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdürü Faik Açıkalın, Darüşşafaka Cemiyeti Kaynak Geliştirme ve İletişim Koordinatörü Ahmet Çakaloz, Yapı ve Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Murat Ermert, Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Beşir Özmen.

Bayazıt ile Açıkalın’a yeni görevlerinde başarılar diler, Yapı Kredi’ye destekleri için teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?