Yakacık Rezidans bağışçılarından nitelikli eğitim için kermes

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçılarının yıl boyunca ürettikleri eserlerin sergilendiği "Geleneksel Kermes" etkinliği, 3 Kasım’da Darüşşafaka Yakacık Rezidans’ta gerçekleştirildi.

Darüşşafaka Yakacık Rezidans’ta yaşayan bağışçıların bir yıl boyunca ürettiği el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği kermes etkinliğine; Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekili Erman Süsler, Yönetim Kurulu Üyesi Eşref Biryıldız, Genel Sekreter Suat Çetin ve Rezidans Yöneticileri katıldılar. 

Bu yıl 18.sinin gerçekleştirildiği ve Yakacık Rezidans Sosyal Hizmet Uzmanı Furkan Canlı’nın organize ettiği kermes etkinliğinde, Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçılarının hobi öğretmeni Gazal Başar’la birlikte yıl boyunca ürettikleri eserler konukların beğenisine sunuldu. 

Bağışçıların hazırladıkları işleme yastıklar, çantalar, örgüler, takılar, süs eşyaları ve resim çalışmaları gibi eserlerden elde edilen gelir, öğrencilerin nitelikli eğitimleri için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlandı.

4 Kasım’da Darüşşafakalı öğrencilerin de katılacağı kermes etkinliği, Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusuyla nitelikli eğitime güç kattı.

Kermes etkinliğinin gerçekleşmesinde emeği geçen Yakacık Rezidans Müdürü Ayşe Cengiz, Eurest Proje Müdürü Zeynep Müge Tosun, Kurum Sekreteri Didem Akbaş, İdari İşler Sorumlusu Ayşe Güneş, Sosyal Hizmet Uzmanı Furkan Canlı, Hobi Öğretmeni Gazal Başar, Sorumlu Hemşire Sibel Akıncı, Teknik Şefi Yaşar Pusat, Depo Sorumlusu Mustafa Beyaz, Teknik Personeller Hasan Çalık, Murat Koyun ve “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna destek olan tüm bağışçılarımıza yürekten teşekkür ederiz.

"İkinci baharın" en güvenilir adresi

Türkiye’de ileri yaş bakımında uzmanlaşmış kurumlar arasında başı çeken Darüşşafaka, 1997 yılından bu yana rezidans hizmetlerini sürdürürken, bugün itibarıyla kurumun Türkiye genelindeki toplam 4 rezidansında 500’e yakın kişi ikamet ediyor. Darüşşafaka Cemiyeti, 1997 yılında hizmete açtığı Yakacık Rezidans’ın ardından Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidansları’nı hayata geçirirken; sistem tek seferlik toplu bağış şeklinde işliyor. Rezidanslarda verilen hizmetlerden ve ömür boyu sağlık güvencesinden yararlanabilmek için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bir kereye mahsus toplu bağış yapmak ve 65 yaşının üzerinde olmak gerekiyor.


65 yaş ve üstü kişilere sağlıklı, güvenli, konforlu “ikinci bahar” olanağı tanıyan Darüşşafaka Rezidansları ömür boyu sağlık güvencesinin yanı sıra, kişiye özel tasarlanmış odalar, sağlık ve güvenlik hizmeti veriyor.


Psikososyal servis tarafından hazırlanan program çerçevesinde bağışçılar gezilere, konserlere, tiyatroya, sinemaya, alışveriş merkezlerine, bale ve opera gösterilerine gitme fırsatı buluyor. Bağışçılar aynı zamanda, profesyonel hobi öğretmeni eşliğinde resim, örgü, nakış, takı tasarımı, maket, rölyef, yemek yapımı gibi farklı uğraşlarda bulunabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?