Yakacık Rezidans bağışçılarından kermes

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçılarının yıl boyunca ürettikleri eserlerin sergilendiği "Geleneksel Kermes" etkinliği, 15-16 Kasım’da Darüşşafaka Yakacık Rezidans’ta gerçekleştirildi.

Darüşşafaka Yakacık Rezidans’ta yaşayan bağışçıların bir yıl boyunca ürettiği el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği kermes etkinliğine; Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekilleri Zeynep Necipoğlu ile Erman Süsler, Genel Sekreter Suat Çetin, Cemiyet ve Rezidans Yöneticileri de katıldılar. 
Bu yıl 17.sinin gerçekleştirildiği kermes etkinliğinde Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçılarından Solmaz Baysal, Muzaffer Oran, Sanay Sokullu, Süheyla Hisar, Neriman Yurtseven, Nuran Öktem, Mine Ergin, Adalet Ersin Kılıç, Hikmet Urgancı, Ayçiçek Kopuz, Nedret Taşlı, Saide Ertingü, Sevgi Divitçioğlu ve Gürol Kutlu’nun hobi öğretmeni Gazal Başar’la birlikte yıl boyunca ürettikleri eserler konukların beğenisine sunuldu. 

Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçısı Engin Özdeniz ve
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

 

Darüşşafaka Maltepe ve Şenesenevler Rezidans bağışçılarının da ziyaret ettiği kermeste, 11 Kasım 2022 tarihinde vefat eden Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçısı Tülay Ekener anısına da bir masa oluşturuldu. Ekener’in vefat etmeden önce kermes etkinliği için hazırladığı ürünlerin sergilendiği masa, çiçeklerle süslendi.

 Oğuz Güleç, Genel Sekreter Suat Çetin ve
Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçısı Sanay Sokullu

 

Bağışçıların hazırladıkları çanta, yastık, süs eşyaları ve yağlı boya resim çalışmaları gibi eserlerden elde edilen gelir, öğrencilerin nitelikli eğitimleri için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlandı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Süsler ve
Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçısı Gürol Kutlu

 

“Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna destek olan tüm bağışçılara yürekten teşekkür ederiz.

"İkinci baharın" en güvenilir adresi

Türkiye’de ileri yaş bakımında uzmanlaşmış kurumlar arasında başı çeken Darüşşafaka, 1997 yılından bu yana rezidans hizmetlerini sürdürürken, bugün itibarıyla kurumun Türkiye genelindeki toplam 4 rezidansında 500’e yakın kişi ikamet ediyor. Darüşşafaka Cemiyeti, 1997 yılında hizmete açtığı Yakacık Rezidans’ın ardından Maltepe, Şenesenevler ve Urla Rezidansları’nı hayata geçirirken; sistem tek seferlik toplu bağış şeklinde işliyor. Rezidanslarda verilen hizmetlerden ve ömür boyu sağlık güvencesinden yararlanabilmek için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bir kereye mahsus toplu bağış yapmak ve 65 yaşının üzerinde olmak gerekiyor.
65 yaş ve üstü kişilere sağlıklı, güvenli, konforlu “ikinci bahar” olanağı tanıyan Darüşşafaka Rezidansları ömür boyu sağlık güvencesinin yanı sıra, kişiye özel tasarlanmış odalar, sağlık ve güvenlik hizmeti veriyor.
Psikososyal servis tarafından hazırlanan program çerçevesinde bağışçılar gezilere, konserlere, tiyatroya, sinemaya, alışveriş merkezlerine, bale ve opera gösterilerine gitme fırsatı buluyor. Bağışçılar aynı zamanda, profesyonel hobi öğretmeni eşliğinde resim, örgü, nakış, takı tasarımı, maket, rölyef, yemek yapımı gibi farklı uğraşlarda bulunabiliyor.
Bağışçılar standart ve süit daire alternatifleri arasından istediklerini seçebiliyor. İsterlerse dairelerinin dekorasyonunu değiştirebiliyor ya da evlerindeki eşyaları rezidanstaki dairelerine getirebiliyorlar.


Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?