Ve Dilek Ergül okyanusa açıldı…

 ›  Haberler  › ↓ 

rota-okyanus-acildi_rsz.jpg

Rota Atlantik Kampanyası’nda beklenen an geldi: Dilek Ergül, 11 Ocak’ta okyanus geçişine başladı!.. Rüzgârı kolayına olsun!

Hem Dilek Ergül'ün hem de Rota Atlantik kampanyasının daha gidecek uzun bir yolu var. 1 milyon hedefine ulaşmak için 12 ay süreyle ayda 50 TL düzenli bağış yapacak 1.500 gönüldaşa ihtiyaç var! 

Atlantik Okyanusu’nu tek başına yelkenli teknesiyle geçmek ve bunu başaran ilk Türk kadını olmak üzere 8 Haziran’da yola çıkan Dilek Ergül, bu yolculuğuyla Darüşşafaka’da eğitim gören, babası veya annesi hayatta olmayan 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim giderlerini karşılamak için 1 milyon TL bağış toplamayı hedefliyor.

Kampanyada bugüne dek 1 kız öğrencinin eğitim giderleri karşılığı olan 100.000 TL toplandı. Önümüzde eğitimle yaşamının değişmesini bekleyen 9 kız öğrenci daha var! 11 Ocak’ta Yeşil Burun Adaları’ndan Atlantik geçişine başlayan Dilek Ergül, yaklaşık 1 ay içinde okyanusun karşı kıyısındaki Karayipler’e varmayı hedefliyor.

rota-acildi (1)_rsz.jpg

Denizci bir aileden gelen Dilek Ergül, Atlantik Okyanusu’nu 9 metrelik yelkenli teknesi Symina’yla tek başına geçerek bir ilke imza atacak. West İstanbul Marina’dan 8 Haziran’da deniz açılan Ergül, bir yılı aşkın süre devam edecek bu yolculukla bir yandan çocukluk hayalini gerçekleştirmeyi diğer yandan da Darüşşafaka’da okuyan 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri olan 1 milyon TL’yi toplamayı amaçlıyor. Ergül’ün amacı onların da hayallerini gerçekleştirebilmesi ve ileride kendi okyanuslarını geçebilmesi…
 
8 Haziran 2014 tarihinde İstanbul’dan yola çıkan Dilek Ergül, eylül ayında, rotasının ilk etabı olan Akdeniz geçişini tamamlayarak Cebelitarık Boğazı’na ulaştı. Atlantik Okyanusu’nda Afrika kıtasının açıklarında güneye doğru ilerleyerek önce Kanarya Adaları’na sonra da Senegal ve Moritanya açıklarında bulunan bir Afrika ülkesi olan Yeşil Burun Adaları’na ulaştı. Bugüne kadar 4 ülke, 37 liman şehri ve 7 kara şehrine uğradı. 3.700 deniz mili yol yaptı.
 
dilek-ergul-hurriyet.jpg
 
2015’e Yeşil Burun Adaları’nda giren Dilek Ergül, 11 Ocak’ta Atlantik geçişine başladı ve tahminen 1 ay sonra okyanusun karşı kıyısına, Karayipler’e varacak. Okyanusun soğuk sularını geçerken Dilek Ergül’e eşlik etmek ve Darüşşafakalı kız öğrencileri hayallerine giden yolda desteklemek isteyen hayırseverler, Darüşşafaka’nın Rota Atlantik Bağış Kampanyası’na bağışta bulunabilir! 
 
Rota Atlantik projesini hayata geçiren Dilek Ergül herkese şöyle seslendi: "Sevgili dostlarım, herkesten destek rica ediyorum. 444 1863'ü arayarak aylık 50 TL x 12 ay mail order formu ile bağış yapan dostlarımızın isim veya mesajlarını ikiz yelkenlerimin üzerine çıkmayan kalemle kendi el yazımla yazacağım. 9 kızımızın eğitim giderleri için yalnızca 1.500 gönüldaş gerekiyor. Kızlarımıza, kendi okyanuslarını geçmeleri için bir şans verin."
 
rota-acildi (2)_rsz.jpg
 
Darüşşafakalı kız öğrencilerin bu yolculukta desteğe ihtiyacı var!
 
Dilek Ergül’ün teknesi Symina’nın yelkenini doldurarak rüzgâr olmak isteyen; kız öğrencilerin kaliteli eğitim alarak kendi hayallerini gerçekleştirebilmesi için kampanyaya destek vermek isteyen hayırseverler, online bağış sayfasından “Rota Atlantik Bağış Fonu” bağış türünü seçerek bağış yapabilir. Ayrıca, 444 1863'ü arayarak aylık 50 TL x 12 ay mail order formu ile bağış yaparak isimlerini Symina’nın ikiz yelkenlerinin üstüne, 5.000 TL ve üzeri bir bağış yaparak da isim veya kurum logolarını Symina’nın gövdesine yazdırabilir.
 
Kampanyaya diğer kanallardan destek vermek için:
• Darüşşafaka Cemiyeti'nin banka hesap numaralarına “Rota Atlantik” açıklamasıyla havale veya EFT yapabilir, 
• “ROTA” yazıp 1863’e SMS gönderebilirsiniz (Türkiye’deki tüm operatörlerden bağış bedeli 5 TL, mesaj bedeli 2 SMS'tir.)

Rota Atlantik'i facebook sayfasından takip edebilirsiniz!

dilek-acik-deniz.jpg

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?