Urla Rezidans’ta “yaz”a merhaba…

 ›  Haberler  › ↓ 
Yaklaşık 150 yıllık geçmişe sahip Darüşşafaka Cemiyeti bağışçılarının yaşadığı Urla Rezidans sakinleri hep beraber yaza “merhaba” dedi.
 

Soldan sağa: Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Gamze Artun, CHP Eski Milletvekili Bülent Baratalı, Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi Başkanı Ali Yanar, Urla Kaymakamı Şehmus Günaydın, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, iş adamı İsmet Yorgancılar ve Urla Rezidans  Kurum Müdürü Ahmet Çakaloz.
 
Yaptıkları bağışlarla, babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilerin ilköğretim dördüncü sınıftan lise son sınıfa kadar kolej seviyesinde eğitim almasına katkıda bulunan ve ormanın kalbindeki Urla Rezidans’ta kalan üyeler, İzmir ve Urla yerel yönetiminin, gazetecilerin, çalışanların katıldığı kokteylde yazı karşıladı. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kokteyle katılanlar arasında eski bakanlardan Işılay Saygın, CHP Eski Milletvekili ve Urla Eski Belediye Başkanı Bülent Baratalı, Urla Kaymakamı Şehmus Günaydın, Narlıdere SGK Huzur ve Bakımevi Müdürü Zekeriya Alan, Alzheimer Derneği İzmir Şube Başkanı Dr. Aysel Gürsoy, İzmir Foça Reha Midilli- Necla Ana Huzurevi üyeleri de vardı.
 
                                                   Zekeriya Yıldırım.                                             Urla Rezidans bağışçısı Turhan Ergök,
                                                                                                        Mete Erdem, Müzisyen Gökçe Ergün,
                                                                                                          Aykut Bagana ve Begüm Erdem.
 
Darüşşafaka Urla Rezidans Kurum Müdürü Ahmet Çakaloz’un açılış konuşmasından sonra söz alan Zekeriya Yıldırım, hayırseverlerin desteğini beklediklerini ifade etti ve Urla Rezidans’ın huzur ve güven arayan herkese hizmet vermeye hazır olduğunu söyledi. Darüşşafaka’nın İstanbul Maltepe’de bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde İbrahim Tatlıses’i ağırladıklarında değinen Başkan Yıldırım, ünlü sanatçıyı sağlığına kavuşturmak için büyük çaba sarf ettiklerini, benzer bir tesisin Urla Rezidans’ta hizmete gireceğini sözlerine ekledi.
 
      Işılay Saygın ve Hanzade Dramalı bir arada...        Urla Rezidans bağışçıları emekli ağır ceza hakimi Hasan Lefkeli
                                                                                                            ve Eşi Günay Hanım
 
Urla Rezidans bağışçıları emekli ağır ceza hakimi Hasan Lefkeli ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencilerinin ve Darüşşafaka Urla Rezidans üyelerinin çalışmalarından oluşan yağlıboya eserlerin de sergilendiği kokteylde katılımcılar, müzik eşliğinde eğlenceli dakikalar yaşayarak kışın rehavetini üstlerinden attı.
Tüm Haberlere Göz Atın