Urla Rezidans’ta 90. Yıl coşkusu

 ›  Haberler  › ↓ 
urla rezidans cumhuriyet balo_31102013_20.JPG
 
Cumhuriyetin ilk yıllarına tanıklık etmiş Darüşşafaka Rezidans bağışçıları ile eğitim hayatlarına Darüşşafaka’da devam eden bugünün gençleri, 31 Ekim Perşembe günü Urla Rezidans’ta düzenlenen Cumhuriyet’in 90. yılı kutlama etkinliğinde buluştu.
 
urla rezidans cumhuriyet balo_31102013_18.JPG
 
Etkinliğe; T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İzmir İl Müdürü Zafer Yıldırım, Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, Urla Emniyet Müdürü Hakan Becel, Devlet Eski Bakanı Işılay Saygın, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyesi  Orhan Cem, Mustafa Demirci, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka Rezidansları’nda yaşayan çok sayıda bağışçı ve Darüşşafakalı öğrenciler katıldı.
 
urla rezidans cumhuriyet balo_31102013_4.JPGbulent_akinsal_31102013.JPG
  Talha Çamaş (DŞ'69)                                                 Dr. Bülent Akınsal (DŞ'48)
 
 
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan bir kurum olarak 150. Yılımızı ve Cumhuriyetimizin 90. Yılını kutlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. Bugün Maslak’ta yer alan kampüsümüzde, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, sorgulayan, araştırmacı gençler yetiştirerek, Türkiye’nin geleceği için bağışçılarımızın desteğiyle aydınlık bireyler kazandırıyoruz. Darüşşafaka bağışçıları, Türkiye’nin yarınlarının bekçilerinin birer destekçisidir. Geçmişte olduğu gibi bugün de Darüşşafaka’da okuyan çocuklarımız aldıkları eğitimde, yedikleri yemekte, içtikleri suda bağışçılarımızın ne kadar büyük payı olduğunun bilincinde yetişiyor. Bu nedenle 150 yıllık tarihimiz boyunca öğrencilerimiz, mezunlarımız, bağışçılarımız, gönül verenlerimiz ve velilerimizle büyük bir aile olduğumuza inandık” dedi.

 

urla rezidans cumhuriyet balo_31102013_6.JPGurla rezidans cumhuriyet balo_31102013_5.JPG
 Av. Jale Alpay                                                         Neriman Kolat

 

Konuşmasının ardından Çamaş,  Darüşşafaka’ya vasiyet bağışında bulunan, aynı zamanda Urla Rezidans bağışçısı olan ve Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu’nda görev yapan Av. Jale Alpay ile “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında Darüşşafaka’da okuyan bir öğrencinin yıllık eğitim giderini bağışlayarak “Darüşşafaka Velisi” olan Neriman Kolat’a bağışçı sertifikalarını takdim etti.
 
urla rezidans cumhuriyet balo_31102013_25.JPG
 
Etkinliğin konuşmacıları arasında yer alan 1948 yılı Darüşşafaka Lisesi mezunu ve yaşamını Urla Rezidans’ta sürdüren Dr. Bülent Akınsal, Cumhuriyetin 90. Yılını bir Darüşşafaka kurumunda kutlamaktan ötürü duyduğu mutluluğu ifade etti. Akınsal, “Ben, 1940 yılında Darüşşafaka’ya girdim. Bağışlarınız sayesinde Darüşşafaka’da okudum ve doktor oldum” diye konuştu.
 
urla rezidans cumhuriyet balo_31102013_22.JPGurla rezidans cumhuriyet balo_31102013_23.JPG
 
Etkinlik, öğrencilerin Cumhuriyet kutlaması performansları ile devam etti. Piyano, flüt, keman ve solo şarkı performanslarının sergilendiği gece, Vals grubunun bağışçılarla birlikte yaptığı gösteriyle sona erdi.
 
urla rezidans cumhuriyet balo_31102013_9.JPG
Darüşşafaka 9. sınıf öğrencisi İrem Baturay ile Onur Özgüven...

 

urla rezidans cumhuriyet balo_31102013_27.JPG

 

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?