Urla Rezidans'ta 149. yıl kutlandı

 ›  Haberler  › ↓ 
urla149_pasta.JPGDarüşşafaka Cemiyeti 149. kuruluş yıldönümünü 31 Mart Cumartesi günü İzmir Urla Rezidans’ta bağışçıları, öğrencileri ve İzmirli Darüşşafaka dostlarıyla kutladı. Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Zekeriya Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, Urla Kaymakamı Şehmus Günaydın, Devlet Eski Bakanı Işılay Saygın, Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Talha Çamaş, Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer Gömeçli, EBSO Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki ile çok sayıda konuk katıldı.
 
Zekeriya Yıldırım:
" İzmir artık bizim ikinci yuvamız, ikinci büyük dayanağımız"
IMG_1628.JPGIMG_1630.JPG
Zekeriya Yıldırım ve Altan Birben                                 9.sınıf öğrencimiz Çağla Öztürk

Kutlamanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Zekeriya Yıldırım, “Urla Rezidansımızda yaşayan bağışçılarımız, velilerimiz, dostlarımızın desteğiyle İzmirli gönüllülerimiz her geçen gün çoğalıyor. İzmir artık bizim ikinci yuvamız, ikinci büyük dayanağımız. Bugün İzmir’den 24 çocuğumuz Darüşşafaka’da eğitim görüyor. 27 Mayıs’ta 20 ilde sınav düzenleyeceğiz. Bu iller arasında İzmir de var. İzmir’den daha fazla çocuğumuza ulaşabilmek için hepinizin desteğini bekliyoruz” dedi. Yıldırım, konuşmasının ardından "Darüşşafaka Velilerini Arıyor" programı kapsamında bir öğrencimizini bir yıllık eğitim giderini karşılayarak "Velimiz" olan Altan Birben'e sertifikasını takdim etti. Darüşşafaka öğrencilerini temsilen konuşan 9. sınıf öğrencimiz Çağla Öztürk, Darüşşafakalı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, Darüşşafaka çatısı altında kendilerine tanınan eğitim olanağından ötürü herkese teşekkür etti.
 
IMG_1637.JPGurla149_dans.JPG
Bağışçımız Gülten Ekinci                             Öğrencilerimiz İrem Baturay- Onur  Özgüven                  

Urla Rezidans bağışçısı, emekli öğretmen Gülten Ekinci ise yaptığı konuşmada, “Öğretmenliğin en güzel tarafı yetiştirdiğimiz çocukların iyi yerlere geldiklerini, başarılı olduklarını görmektir. O yüzden emekli olsam da eğitime katkı yapmaya devam ediyorum. İnsan gençken evvela kendi istikbalini, sonra çocuklarını düşünüyor. Öksüz oldukları halde çocuklarımı iyi yetiştirdim. Emekliliğim yaklaşırken kendi kendime, biraz daha vatan ve milletimiz için çalışayım dedim. Gayem vatanımız ve milletimiz için hayırlı evlatlar yetiştirmekti. Şimdi de eğitimle ilgili Darüşşafaka bağışçısı kimliğiyle, Urla Rezidans’ta yaşamaktayım” diye konuştu. 
urla149_orkestra.JPG
Darüşşafakalı öğrencilerin dans ve müzik performanslarıyla renk kattığı gecede, 149. yıl pastası hep birlikte kesildi. Ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut danışmanlığında hazırlanan “9’dan 90’a Darüşşafaka Sergisi”nin de konuklarla buluştuğu gecede tüm katılımcılar, “Darüşşafaka 149 yaşında” panosu önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
urla149_yk.JPG
 Fotoğraf (Soldan sağa): Tunçer Gömeçli, Zekeriya Yıldırım, Fırat Tekin, Talha Çamaş ve Ahmet Buldam.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?