Darüşşafaka Urla Rezidans'ta Cumhuriyet Coşkusu...

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Urla Rezidans bağışçıları ve Darüşşafakalı öğrenciler, Büyük Önder Atatürk'ün bizlere bıraktığı en değerli miras olan Cumhuriyetimizin 92. yılını 28 Ekim 2015 Çarşamba günü Urla Rezidans'ta düzenlenen etkinlikte birlikte kutladı. 

Talha Çamaş

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Kurtuluş Savaşı, yeryüzünün en onurlu mücadelesidir. Çünkü bir ulusun binlerce yıl boyunca üzerinde yaşadığı toprağını işgalcilere karşı savunmasıdır. Çünkü bir ulusun dilini, inancını, özgürlüğünü, bağımsızlığını kazanmak için verilmiştir. Özetle; Nazım Hikmet'in dizelerindeki gibi "Zincirlerinden başka kaybedecek" bir şeyi kalmayan milletimizin varoluş destanıdır. Bu destanı yazanlara karşı minnetimiz hiçbir zaman bitmeyecek. Darüşşafaka Cemiyeti olarak yetiştirdiğimiz, araştıran, sorgulayan, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, aydın, Atatürkçü gençlerimizle bu minneti ödemeye çalışıyoruz 152 yıldır. Cemiyetimiz, Cumhuriyetin ilke ve inkılaplarına ilk günden gönülden bağlanmıştır. Öyle ki genç Cumhuriyetin ihtiyaçlarına çözüm olmak için çalışmıştır. Bugün de Türkiye'nin dört bir köşesinden sınavla seçtiğimiz 1.000'e yakın çocuğumuzu sizlerin bağışlarıyla ülkesine karşı sorumluluklarının bilincinde liderler olarak yetiştiriyoruz. Bugün öğrencilerimizle birlikte Cumhuriyetimizin 92. yaşını bir törenle kutladık. 10. sınıf öğrencilerimiz “Demokrasiyi Özümsemek” adlı gösteriyi sahneye koydu. Hepinizin onları seyretmesini çok isterdim. Her birinin Cumhuriyetimizi ve değerlerini nasıl özümsediğini görmenizi isterdim. Bugün öğrencilerimizin gösterisini izlerken benim Türkiye'nin geleceğine dair umutlarım bir kez daha yeşerdi. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın ben biliyorum ki bu ülkede bir de Darüşşafakalılar var!"

Öğrencilerin çeşitli müzik ve dans performansları sergiledikleri etkinlikte, Darüşşafaka ailesinin üyeleri; bağışçılar, öğrenciler ve çalışanlar Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşadı. Şarkı ve şiirler okuyan öğrenciler, "Atam izindeyiz" diye seslendi. 

Öğrencilerin bağışçıları dansa kaldırdığı etkinlikte, hep birlikte bir de pasta kesildi. Cumhuriyet'in ilk yıllarında yaşamış, Cumhuriyet'le birlikte büyümüş olan dünün gençleriyle, Cumhuriyeti koruyup yaşatan bugünün gençleri birlikte coşkuyla Onuncu Yıl Marşı söyledi.

Urla Rezidans Cumhuriyet Bayramı Kutlaması'ndan tüm fotoğraflara ulaşmak için lütfen tıklayınız

Çok yaşa Cumhuriyet!

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?