Urla Rezidans bağışçılarından nitelikli eğitime kermes desteği

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Urla Rezidans bağışçılarının yıl boyunca ürettikleri eserlerin sergilendiği "Geleneksel Kermes" etkinliği, 20-22 Aralık’ta gerçekleştirildi.

Darüşşafaka Urla Rezidans’ta gerçekleştirilen kermes etkinliğine Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Süsler, Genel Sekreter Suat Çetin, Başhekim ve Maltepe Özel Bakım Ünitesi Müdürü Can Bostancı ile Urla Rezidans Kurum Müdürü Neval Erkmen katıldılar. 

Kermeste; Urla Rezidans bağışçılarından Abdullah Zeki Töngür, Abdurrahman Karaa, Ahmet Erdem Altıntaş, Ayhan Ünsal, Aysel Yılmazkaya, Bilin Öztermiyeci, Hasan Öztermiyeci, Birsen Çini, Gökşin Sanal, Gülçin Özben, Jutta Renate Pamir, Leyla Karakurt, Nursen Altan, Rıdvan Hoşgör, Selçuk İncesu, Sevda Bedizel, Şükran Kocaoğlu, Türkan Bengi, Türkan Ölçer, Vildan Günday, Yaman Karakurt, Yıldız Arel, Yurdanur Öngör, Yüksel Ahmetoğlu, Türköz Özgüler, Hasan Tokul, Hüseyin Başköy ve Tuncay Küşat’ın, hobi öğretmeni Handan Kabacaoğlu’yla birlikte yıl boyunca ürettikleri eserler konukların beğenisine sunuldu. 

Kermese katılanlar, Darüşşafaka Urla Rezidans bağışçısı Yüksel Sökmen Ahmetoğlu’nun yazdığı “Ezop Öyküleri” adlı kitabı imzalatma fırsatı da buldular.

Bağışçıların hazırladıkları örgüler, yastıklar, seramik ürünler, ahşap ve polyester objeler, takılar, süs eşyaları ve yağlı boya resim çalışmaları gibi eserlerden elde edilen gelir, öğrencilerin nitelikli eğitimleri için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlandı.

1863’ten bu yana sürdürülen “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna el emeği göz nuru eserleriyle destek olan ve Darüşşafaka’da okuyan öğrencilere aydınlık bir gelecek armağan eden tüm bağışçılara yürekten teşekkür ederiz.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?