Şevki Karayel, Darüşşafaka için çalacak

 ›  Haberler  › ↓ 

Konserin geliri Darüşşafakalı öğrencilere enstrüman olacak!..

Darüşşafakalı öğrenciler

Ülkemizi yurt dışında da başarıyla temsil eden dünyaca ünlü piyano virtüözü Şevki Karayel, 21 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:00'de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda sahne alacak. Sanatçı, konserde klasik müziğin efsane isimlerinden Bach, Beethoven, Liszt, Schubert ve Gershwin’in eserlerini yorumlayacak. Bağış konserinden elde edilecek tüm gelir, Darüşşafaka Sanat Merkezi’nde ihtiyaç duyulan enstrümanların alınması için kullanılacak.

Piyanist Şevki Karayel

Ülkemizi yurt dışında da başarıyla temsil eden dünyaca ünlü piyano virtüözü Şevki Karayel, Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan ve kurulduğu günden bu yana binlerce çocuğun hayatını değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti yararına konser verecek. Karayel, 21 Kasım'da Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda düzenlenecek bağış konserinde vereceği piyano resitaliyle klasik müzik tutkunlarına unutulmaz bir akşam yaşatacak.

21 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:00'de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda sahne alacak sanatçı, konserde klasik müziğin efsane isimlerinden Bach, Beethoven, Liszt, Schubert ve Gershwin’in eserlerini yorumlayacak. Bağış konserinden elde edilecek tüm gelir, Darüşşafaka Sanat Merkezi’nde ihtiyaç duyulan enstrümanların alınması için kullanılacak.

Konserin, Süreyya Paşa tarafından Darüşşafaka'ya miras bırakılan Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda yapılacak olması da özel bir anlam taşıyor.     

Ünlü virtüöz Şevki Karayel, 21 Kasım'da Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda Darüşşafaka yararına konser verecek.

Bilet satın alarak, “eğitimde fırsat eşitliği”ne destek vermek isteyen müzikseverler, Biletix ve Darüşşafaka Cemiyeti’nin internet sitesi üzerinden bağışlarını gerçekleştirerek biletlerini temin edebilecek.

Bağış biletlerimizden almak için hemen tıklayınız.

Biletix'ten bilet almak için hemen tıklayınız.

Bilgi İçin:
Kurumsal bilet alımları için    +90 212 939 2800 #2495   [email protected]    
Bireysel bilet alımları için +90 212 939 2800 #2475   [email protected]  

Darüşşafaka’ya bırakılan miras: Süreyya Operası…

Süreyya İlmen, nam-ı diğer Süreyya Paşa, vefatından önce mal varlığının büyük kısmını çeşitli kurumlara bağışladı. Bunlar arasında Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan tarihi boyunca babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz çocuklara en iyi koşullarda eğitim şansı tanıyan Darüşşafaka Cemiyeti de vardı. İlmen, 1927’de görkemli bir galayla açılışı yapılan Türkiye’nin ilk çağdaş tiyatro ve sinema binasını, yani Süreyya Operası’nı Darüşşafaka’ya miras bıraktı. Uzun yıllar sinema olarak hizmet veren bina, Kadıköy Belediyesi tarafından aslına sadık kalınarak restore edildi ve 2007’de kapılarını sanatseverlere açtı. Restorasyon çalışmalarından sonra, opera ve bale temsillerine kavuşan bina, Anadolu yakasının tek, Türkiye'nin altıncı operası olarak hizmet vermeye başladı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?