Ulu Önder Atatürk, vefatının 74. yılında anıldı

 ›  Haberler  › ↓ 
10kasimtoreni_2012_1.JPG
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 74. yılında düzenlediği törenle ona duyulan özlemi dile getirdi ve ilke ve devrimlerinin bu ülke için taşıdığı değeri bir kez daha vurguladı.
 
10kasimtoreni_2012_3.JPG
 
TİM Gösteri Merkezi’nde 10 Kasım Cumartesi günü düzenlenen tören, Ata’nın manevî huzurunda saygı duruşu ve hep birlikte coşkuyla okunan İstiklal Marşı ile başladı. Törene, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlk ve Ortaokul Müdürü Çiğdem Kaya, Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Abdullah Kehale, Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necip Akbaş, bağışçılar, Darüşşafaka öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Darüşşafakalı izcilerin Ata’ya selam durdukları törende Atatürk’le ilgili “Özlüyoruz” isimli bir sunum da gerçekleştirildi.

 10kasimtoreni_2012_4.JPG

 Ardından sahneye çıkan Darüşşafaka Eğitim Kurumları 5. ve 6. sınıf öğrencileri “Atatürk İçin” isimli dans gösterisini sergilerken, 4, 10 ve 11. sınıf öğrencileri de “Atatürk İçin Bestelenmiş Şarkıları” seslendirdi. Sekizinci sınıf öğrencimiz Ecem Çalık, Atatürk için yazdığı “Mavi Gözlü Dev” isimli duygu yüklü şiiriyle izleyicileri hüzünlendirdi.
 

 10kasimtoreni_2012_2.JPG

Törene katılan Dr. Abdullah Kehale, “Sivil Toplum, Kurtuluş Savaşı ve Atatürk” adlı konuşmasında Atatürk ve dönemiyle ilgili bilinmeyen konulara parmak bastı, konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?