Darüşşafakalılar TÜSİAD’da 3D Printing Semineri'ndeydi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalı öğrenciler Mertcan Gür, Zeynep Tuna ve Ahmet Turhan Alp; fizik öğretmeni Metin Korkmaz ve fen bilgisi öğretmeni Gürsoy Mantaş eşliğinde, 14 Aralık 2015’te TÜSİAD’da gerçekleştirilen Tech-Trend 3 etkinliğindeydi.

Metin Korkmaz, Zeynep Tuna, Gürsoy Mantaş, Arzu İlhan Babaoğlu, Mertcan Gür, Ahmet Turhan Alp

Daçkalılar, Hewlett Packard EMEA Bölgesi Servis ve Destek Genel Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu’nun konuşmacı olduğu “3D Printing Semineri”ne katıldı.

3 boyutlu baskı teknolojileri her şeyi değiştirecek mi?

Seminerde, 3 boyutlu baskı teknolojilerinin gelecekte hayatımızı nasıl değiştireceği ve önümüzdeki yıllarda beklenen gelişmelerin neler olduğu üzerinde duruldu. Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bilecik’in davetiyle seminere katılan ve 3 boyutlu yazıcıyı robot uygulamalarında aktif olarak kullanan Darüşşafakalı öğrenciler, konuyla ilgili merak ettikleri sorulara yanıt buldu.

Erol Bilecik, Gürsoy Mantaş, Metin Korkmaz, Zeynep Tuna, Ahmet Turhan Alp ve Mertcan Gür

Seminer sonrasında Erol Bilecik yaptığı değerlendirmede şu görüşleri dile getirdi: "Öğrencilerimiz TÜSİAD'da müthiş bir iz bıraktılar. Hem TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes hem de diğer tüm katılımcılar öğrencilerimizin sordukları akıl dolu sorulara hayran kaldılar."

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?