Turkuazoo'da unutumaz gece....

 ›  Haberler  › ↓ 
turkuazoo_toplu1.JPG
Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 5. ve 6. sınıflardan oluşan 30 kişilik öğrenci grubu 9 Mart’ta Turkuazoo Akvaryum’da unutulmaz bir gece geçirdi. Turkuazoo Akvaryum’da konaklayan Daçkalılar, geceyi köpekbalıkları, dev vatozlar ve 10 binin üzerinde balığın arasında uyku tulumlarıyla kamp yaparak geçirdi.  9 Mart akşamı başlayan etkinlikte öğrencilerimiz önce rehberler eşliğinde dev akvaryumu gezdi. Ardından su nedir, canlılar için suyun önemi, sualtı yaşam döngüsü, kıkırdaklı balıklar, köpekbalıkları, vatozlar ve mercanların anlatıldığı bir eğitime katıldı.
 
turkuazoo_mikroskop.JPG
Büyük ilgiyle izledikleri sunumundan sonra mikroskopla planktonları inceleyen minik Daçkalılar, ardından da sualtı yaşamı anlatan bir belgeseli izledi. 80 metre uzunluğundaki Avrupa’nın en uzun sualtı tünelinde canlıların gece yaşamını keşfeden Daçkalılar, bol bol fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirdi.
 
turkuazoo_akvaryum2.JPG
Sualtı canlıları ve çevre konulu uyku öncesi hikâyelerden sonra öğrenciler, sayısız balığın geçit yaptığı dev akvaryumun önünde uyku tulumlarının içinde muhteşem görüntüler eşliğinde uykuya daldı.
 
 turkuazoo_uyku.JPG
Daçkalılar, eğitici ve eğlendirici etkinlik sonunda Turkuazoo rehberlerinden sertifikalarını ve tişörtlerini alarak 10 Mart Cumartesi günü unutamayacakları anılarla okullarına geri döndü. 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?