Türkiye İş Bankası Yöneticileri, Darüşşafaka’daydı

 ›  Haberler  › ↓ 
_MG_3559_H_Als.jpg
Türkiye İş Bankası ile Darüşşafaka Cemiyeti iş birliğiyle hayat geçirilen ve ülkemizin eğitim alanındaki en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olan “81 İlden 81 Öğrenci”nin dördüncü yılında Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Genel Müdürü Adnan Bali, Kurumsal İlişkiler Müdürü Suat Sözen ve Kurumsal İletişim Birim Müdürü Zuhal Üreten, 2 Nisan’da Darüşşafaka’yı ziyaret etti.
 
_MG_3563_H_Als.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekilleri Talha Çamaş ve Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Beşir Özmen, Sertaç Ökten, Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Betül Oran Akan, Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya, Genel Sekreter Ahmet Buldam ile bir araya gelen Ersin Özince ve Adnan Bali, İş Bankası’nın  “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle Darüşşafaka’ya sağladığı kaynağın nasıl değerlendirildiği hakkında bilgi aldı.
 
_MG_3580_H_Als.jpg
 
Toplantıda; Darüşşafaka İlköğretim Müdür Çiğdem Kaya tarafından geçtiğimiz yıl Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın yaşanan gelişmeleri ve yenilikleri içeren bir sunum yapıldı. Ardından söz alan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ise 2006 yılı PISA  sınav sonuçlarına ve bu noktada Darüşşafaka’nın ortaöğretim alanındaki önemine değinerek, “Türkiye 65 ülke içinde fen ve matematikte 43., okumada 41. sırada. PISA puanını yükseltmekten en çok yararlanacak ülkelerin başında Türkiye geliyor” dedi.  2007-2011 yılları arasında Darüşşafaka’nın gelir ve giderleri hakkında kalem kalem bilgi veren Yıldırım, 2012 bütçe hedeflerini de İş Bankası Yöneticileri ile paylaştı.
_MG_3625_H_Als.jpg
Toplantının sonunda Zekeriya Yıldırım, 24 Mart’ta yapılan Darüşşafaka Cemiyeti Olağan Genel Kurulu’nun dileklerine uygun olarak İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ile Genel Müdürü Adnan Bali’ye bir şükran plaketi takdim etti.
 
_MG_3631_H_Als.jpg
"81 İlden 81 Öğrenci" projesi kapsamında bugün Darüşşafaka'da eğitim gören 316 öğrencinin tüm giderlerini karşılayan Türkiye İş Bankası'nın bu desteğinden ötürü Özince ve Bali’ye Darüşşafaka Eğitim Kurumları adına Adnan Ersan ile Çiğdem Kaya tarafından da teşekkür plaketi sunuldu.
 
_MG_3614_H_Als.jpg
 
Darüşşafaka öğrencileri adına ise hazırlık sınıf öğrencisi Sema Sırtlan ile yedinci sınıf öğrencisi Mete Akay, Ersin Özince ve Adnan Bali’ye kendi yaptıkları karakalem portrelerini armağan etti.
 
_MG_3664_H_Als.jpg
Toplantının ardından Bali, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı gezerek, öğrencilerle sohbet etti.
 
_MG_3702_H_Als.jpg
 
81 İlden 81 Öğrenci Projesi
Türkiye İş Bankası ile Darüşşafaka Cemiyeti iş birliğiyle 3 Eylül 2008 tarihinde hayata geçirilen “81 İlden 81 Öğrenci” projesi,  ülkemizde eğitim alanında bugüne kadar gerçekleştirilen en uzun soluklu ve büyük projelerinden biri olarak varlığını sürdürüyor.1939 yılında Erzincan’da deprem felaketine uğrayan ailelerden Darüşşafaka’nın kabul koşullarına uyan 83 çocuğa, yeni bir gelecek armağan eden ülkemizin bu iki köklü Kurumu, bugün de “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle geleceği aydınlatıyor.  Proje kapsamında; her yıl Darüşşafaka sınavını kazanan 81 öğrencinin başta eğitim olmak üzere giyim, gıda, barınma, kırtasiye gibi tüm giderleri Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor. Öğrencilerimizi üniversiteye devam etmeleri halinde de destekleyecek olan proje, ilk öğrencilerinin üniversiteden mezun olacakları 14’üncü yılında toplam 1.134 öğrencimizin tüm giderini üstelenecek. Bu süre zarfında İş Bankası, projeye 100 milyon doları aşan bir kaynak aktaracak.
Dördüncü yılına ulaşan proje, ülkemizin her köşesinden gelerek eğitim hayatına Darüşşafaka’da devam eden babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli 316 öğrenciye kolej seviyesinde eğitim hakkı tanıyor.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?