Tunçer Gömeçli Boğaz’ı eğitimde fırsat eşitliği için geçti

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi, Darüşşafakalı Tunçer Gömeçli (DŞ’67), 23 Temmuz 2017 Pazar günü düzenlenen 29. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katılarak Darüşşafaka için bir bağış kampanyası düzenledi.

Darüşşafaka’dan mezuniyetinin 50. yılında yarışa katılan Gömeçli, yerli ve yabancı toplam 2 bin 147 yüzücüden biri ve yaşı en büyük 30. yüzücüydü. Darüşşafakalı kardeşleri için Asya’dan Avrupa’ya kulaç atan Gömeçli, 6.500 metrelik parkuru, 1 saat 28 dakika 11 saniyede tamamladı.

“Elbette, söz konusu DAÇKA ise tüm denizler aşılır. Desteğinizle her kulacı Darüşşafaka'ya bağışa dönüştürerek, bugün okulumuzda okuyan 1000'e yakın kardeşimizin eğitimine katkı sağlamayı amaçlıyorum. Gelin kıtaları birlikte aşalım... Ben, yüzerken siz de bağışlarınızla yanımda olun!” diyerek bağış çağrısı yapan Gömeçli’nin kampanyasına hala destek olma şansınız var.

Tunçer Gömeçli’nin kampanyası kapsamında Darüşşafaka’ya bağış yapmak isteyenler buraya tıklayabilir.

Bağışını Darüşşafaka Cemiyeti’nin banka hesaplarına havale yoluyla yapmak isteyenlerin açıklama kısmına “Tunçer Gömeçli’yi destekliyorum” notunu yazmaları rica olunur. Banka bilgilerine buradan ulaşılabilir.

Yarışa katılanlar arasında, Darüşşafaka'nın bağışçılarından Meral Muhayeş de vardı.

Tunçer Gömeçli ve Meral Muhayeş, yarış öncesi Darüşşafaka tişörtleri ve bayraklarıyla poz vererek moral depoladı. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?