TÜBİTAK “Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” Türkiye Finali öncesinde Darüşşafakalı öğrenciler üç ödül kazandı

 ›  Haberler  › ↓ 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 53’üncüsü düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Darüşşafakalı öğrencilerin ön değerlendirmeyi geçen ve bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan beş projesinden üçü ödül kazandı.

37.283 lise öğrencisinin 25.095 proje ile başvurduğu ve İstanbul-Avrupa bölgesi genelinde 1001 projeden 100 projenin bölge sergisine davet edildiği yarışmanın Türkiye finalinden önceki ödül töreni, 17 Mart Perşembe günü İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen ödül töreninde Darüşşafaka Lisesi 10. Sınıf öğrencilerinden Nazime Yıldırım, "Çocuk Davranışlarının Gelişiminde Fablların Önemi" adlı projesiyle; 11. sınıf öğrencilerinden Tuba Aydın ve Şeyda Yumaç ise, "Z Kuşağının Derse İlgisini Artırmak İçin Cep Telefonuna ve Tablete Yüklenebilen Bir Uygulama Örneği: Adım Adım Edebiyat" adlı projeleriyle Birincilik ödülü alarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazandılar.

 

Darüşşafaka Lisesi 9. sınıf öğrencilerinden üçüz kardeşler Ayşe, Özlem ve Çiğdem Efe ise, “Toplamları Pozitif Bir Sayıyı Veren ve Birbirlerini Sıralı Olarak Bölen Sıralı Sayılarının Bulunması” adlı projeleriyle de Bölge ikincisi oldular. 

 Darüşşafakalı öğrenciler ve değerli öğretmenlerin başarılarının devamını dileriz.                                                                              

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?