“THE 99” adlı çizgi filmin yaratıcısı Kuveytli Klinik Psikolog Dr. Naif Al-Mutawa Darüşşafakalı öğrencilerle buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

IMG_8730_rsz.jpg
Teshkeel Media Group’un CEO ve kurucusu, “THE 99” adlı çizgi filmin yaratıcısı Kuveytli Klinik Psikolog Dr. Naif Al-Mutawa, Daçkafest kapsamında Darüşşafakalı öğrencilerle söyleşi yapmak üzere 7 Haziran’da Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti. Dr. Al-Mutawa’nın Mete Yılmaz Salonu’nda 6.-7. ve 8. sınıf Darüşşafakalı öğrencilerle yaptığı söyleşi İngilizce gerçekleşti.
 
Aynı zamanda UNESCO ödüllü bir yazar olan Dr. Al-Mutawa, söyleşide, tüm dünyada büyük beğeni toplayan THE 99’ın doğuş öyküsünü öğrencilerle paylaştı. Çizgi film gösterimiyle de renklenen buluşma, öğrencilerden büyük ilgi gördü.
 
forbes.jpgDr. Naif Al-Mutawa, Allah'ın 99 isminden esinlenerek yarattığı süper çizgi kahramanlarla dünya medyası ve kamuoyundan büyük ilgi gördü. Son olarak, Forbes dergisi, THE 99’ı dünyayı en çok etkileyen 20 trendden biri olarak gösterdi.
 
ABD’nin Long Island Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji dalında Doktora derecesi bulunan Al-Mutawa, aynı zamanda yazdığı “Zıplamak ya da Zıplamamak” adlı çocuk kitabıyla da Edebiyatta Hoşgörüye Hizmet dalında UNESCO ödülünün sahibi oldu.
 
Al-Mutawa, ayrıca, ABD’deki Tufts Üniversitesi’nden Eliot-Pearson Çocuk Medyasında Yüksek Başarı Ödülü (Eliot-Pearson Award for Excellence in Children's Media), Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı “Fikir Pazarı” Ödülü (United Nations Alliance of Civilizations “Marketplace of Ideas” Award) ve 2009 Dünya Ekonomik Forumu’nda verilen Schwab Vakfı Sosyal Girişimcilik Ödülü (The Schwab Foundation Social Entrepreneurship Award)’nün de sahibi oldu. 2011’de Dünya Ekonomik Forumu’nun Genç Küresel Liderleri'nden biri olarak seçildi.  
IMG_8734_rsz.jpg

Dr. Naif Al-Mutawa ve Darüşşafakalı İlayda Mağden

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?