Darüşşafakalıların Okulistik ve TEOG Sınavları’ndaki başarıları kutlandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları 6. sınıf öğrencileri, 3. Okulistik Sınavı’nda 872 okul arasında % 1’lik dilime girerek Türkiye 1.’si oldu. Altıncı sınıflar hem Türkiye birincilikleriyle hem de %10’luk dilim içerisinde en çok öğrenci (%82) bulundurarak Darüşşafaka’nın en başarılı dönemi oldu.

Öğrencilerin bu başarıları, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uğur Demirci, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka 6. Sınıflar Müdür Yardımcısı Şule Uyar, öğretmenleri ve belletmen öğretmenlerinin katıldığı bir törenle kutlandı.

Altıncı sınıf öğrencilerinden Ayberk Savmaz (6B) ve Vedude Rabia Sözkesen (6E) , 5. sınıf öğrencilerinden ise M. Toprak Ertan (5A), 3. Okulistik Sınavı’nda yaklaşık 60 bin öğrenci arasında tüm soruları doğru cevaplayarak 700 tam puanla Türkiye birincisi oldu. 

Türkiye genelinde yaklaşık 1.174.000 öğrencinin katılmış olduğu, 8. Sınıflar 1. Ortak Sınavı’nda ise (TEOG) 8. sınıf öğrencileri Eray Çakar (8C) ve Hayel Kıymetli (8D) tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi oldu. 

Okulistik ve TEOG Sınavları’nda bu başarıları kazanan öğrenciler, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Darüşşafaka Cemiyeti yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş tarafından ödüllendirildi. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?