Teknosa-Darüşşafaka işbirliği sergide buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Teknosa arasında 2009 yılında başlayan işbirliği neticesinde Darüşşafakalı 24 öğrenci, ünlü tasarımcı Emre Senan’ın rehberliğiyle birbirinden yaratıcı yeni yıl ambalaj kağıtları tasarlamış, 65 ilde 230’un üzerinde Teknosa mağazasında müşterilerin beğenisine sunulmuştu. Sevdiklerini yeni yıl hediyeleri ile mutlu etmek isteyen Teknosa müşterileri ise, Darüşşafakalı öğrencilerimizin tasarladıkları ambalaj kağıtlarını küçük bir ücret karşılığında tercih ederek, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda öğrenim gören çocuklarımızı sevindirme şansına sahip olmuştu. Ayrıca Darüşşafakalı öğrencilerin hayallerini ve sevgilerini yansıtan desenler “Sevgililer günü”nde de Teknosa Mağazalarında hediye çeki olarak yer almıştı.Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 10 Mart 2010 tarihinde bu hediyelik ambalaj kâğıtları ile hediye çeklerinde kullanılan resimlerin sergilendiği açılış törenine; Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Teknosa Genel Müdür Yardımcısı Pazarlama İcra Kurulu Üyesi Kadircan Erkıralp, Teknosa Halkla İlişkiler Müdürü Banu Karamuk, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka Cemiyeti Başkanvekilleri Davut Ökütçü ve Beşir Özmen, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın, İlköğretim Müdürü Gülay Hacıoğlu, tasarımcı Emre Senan ile öğrenciler katıldı.

 

 

 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 10 Mart 2010 tarihinde bu hediyelik ambalaj kâğıtları ile hediye çeklerinde kullanılan resimlerin sergilendiği açılış törenine; Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Teknosa Genel Müdür Yardımcısı Pazarlama İcra Kurulu Üyesi Kadircan Erkıralp, Teknosa Halkla İlişkiler Müdürü Banu Karamuk, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka Cemiyeti Başkanvekilleri Davut Ökütçü ve Beşir Özmen, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın, İlköğretim Müdürü Gülay Hacıoğlu, tasarımcı Emre Senan ile öğrenciler katıldı.

                                                                                           Darüşşafaka Cemiyeti Başkanvekili Davut Ökütçü 

Serginin açılış konuşmasını yapan Davut Ökütçü “Osmanlı döneminde Yemen’den Balkanlar’a kadar her bölgeden çocuklara kapısını açan Darüşşafaka, bugün de Türkiye’nin her bölgesinden gelen çocuklara kucağını açıyor” dedi. 147 yıldır Darüşşafaka’nın tarihi misyonun sürdürmesinde bireysel desteklerin önemli rol üstlendiğini kaydeden Ökütçü sözlerini şöyle sürdürdü: “Son yıllarda mutlulukla izliyoruz ki kurumsal işbirlikleri de artarak devam ediyor. Bunların en güzel örneklerinden biri de Teknosa-Darüşşafaka işbirliğidir. Bu işbirliği neticesinde Emre Senan hocamızın rehberliğinde öğrencilerimizin ortaya koyduğu ürünleri sergilemek için bugün buradayız. Teknosa’nın, bu çalışmaları kartpostallarla ve yeni modellerle devam ettirme arzusuna da çok memnunuz.”a


                                     Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer

Sabancı şirketleri olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdiklerini ve Darüşşafaka ile gerçekleştirilen projeyi de fazlasıyla önemsediklerini ifade eden Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, “Bizler kulelerde çalışırken, çocuklarımızın sanatla ilgilenmesi ve bugün onların neler yapabildiklerini görmek, bizim için mutluluk kaynağı oldu” dedi.

Konuşmaların ardından Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanvekili Davut Ökütçü; Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, Teknosa Genel Müdür Yardımcısı Kadircan Erkıralp ve tasarımcı Emre Senan’a teşekkür armağanlarını takdim etti. Haluk Dinçer’in sergide resmi bulunan öğrencilere çeşitli armağanlar vermesinin ardından açılış töreni, düzenlenen kokteyl ile sona erdi.
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 19 Mart 2010 tarihine kadar gezilebilecek sergi daha sonra da Sabancı Holding’de ve Teknosa Genel Müdürlüğü’nde ziyaretçileriyle buluşacak.
 
Açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran Sabancı ve Teknosa yönetimine, tasarımlarıyla öğrencilerimizin çalışmalarına renk katan Emre Senan’a, projede emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız
.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?