Merhume Şadiye Çetinkaya'nın ismi Darüşşafaka'da yaşayacak

 ›  Haberler  › ↓ 

“Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında bağışta bulunarak çocukların yaşamlarının nitelikli eğitimle değişmesine katkıda bulunan hayırseverlere sertifikaları törenle sunuluyor.

Endüstri mühendisi Tekin Çetinkaya, 21 Kasım 2016'da vefat eden eşi Şadiye Hanım'ın vasiyeti doğrultusunda Darüşşafakalı bir öğrencinin ortaokul 1. sınıftan lise mezuniyetine kadarki eğitim giderlerini bağışlayarak, merhume eşini Darüşşafaka’nın “Mezun Bağışçısı” yaptı. 

24 Ocak'ta Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi’nde gerçekleştirilen törenle Şadiye Çetinkaya'ya ait "Mezun Bağışçı Sertifikası" eşi Tekin Çetinkaya’ya Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin tarafından sunuldu.

Eşinin anısını Darüşşafaka'da yaşatan Tekin Çetinkaya, “Eğitimli ve aydınlık bir gelecek için umarım katkı sağlayabilmişimdir" diyerek Darüşşafaka’ya destek olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak, Tekin Çetinkaya, Darüşşafaka Cemiyeti Bağış ve Bağışçı İşlemleri Birimi Yöneticisi Esen Türkmen

154 yıllık "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuna güç katan Tekin Çetinkaya’ya en içten teşekkürlerimizi sunarız. Var ettiniz, var olun.

Darüşşafaka, öğrencilerinin geleceğini yıldızlar gibi aydınlatacak bağışçılarının desteklerini bekliyor.

Darüşşafaka Velilerini Arıyor programı hakkında bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?