Darüşşafaka Robot Kulübü TEDxReset Etkinliğinde!

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Robot Kulübü “Sultans of Türkiye” 12-13 Mayıs’ta Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi'nde gerçekleşen TEDxReset Konferansı'nda konuşmacı olarak yer aldı. Bu yıl sekizincisi düzenlenen ve teması “Değişim”, sloganı ise “Şimdi, Burada!” olan konferansta, Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileri dokuz yıllık robot deneyimlerini paylaştı.

Küratör Ali Üstündağ tarafından 2010 yılından beri her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen TEDxReset Konferansı, Darüşşafaka Robot Kulübü’nü temsilen Emine Şevval Aygül ve Mertcan Gür “İleri Ama Hep Birlikte” isimli sunumlarını 4. oturumda gerçekleştirdi.

Türkiye’nin ilk FRC Robot Takımı olarak 2008 yılında başlayan robot maceralarını, bu süreç boyunca edindikleri kazanımları, bu maceranın kendilerinde meydana getirdiği değişim ve dönüşümü katılımcılarla paylaştı. Böylesine geniş katılımlı bir organizasyonda başarılı bir şekilde sunumlarını yapan Darüşşafaka öğrencileri ayakta alkışlandı.

“Paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla yola çıkan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan TED, "Technology", "Entertainment" ve "Design" sözcüklerinin baş harflerinden oluşuyor. TEDx benzer bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek için düzenlenen kardeş bir etkinliktir.

Darüşşafaka Robot Kulübü'nün TEDxReset Konferansı'nda yaptığı konuşmaya buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?