TAV çalışanları ve Daçka öğrencilerinin ortak sergisi Atatürk Havalimanı’nda

 ›  Haberler  › ↓ 
TAV Grubu çalışanları ve Darüşşafaka öğrencilerinin birlikte çalışarak ortaya çıkarttığı “Benim İşim, Benim Okulum” fotoğraf sergisi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunan TAV Galeri İstanbul’da ziyarete açıldı.
 
DSC_0135.JPG

Havalimanı tasarımı, inşası, finansmanı ve işletmesinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Grubu kültür-sanat alanında farklı projeler ortaya çıkarmaya devam ediyor. TAV Grubu çalışanlarından oluşan TAV Atölye Fotoğrafçılık Kulübü ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Fotoğraf Kulübü yaklaşık altı aylık ortak bir çalışmayla “Benim İşim, Benim Okulum” sergisini hayata geçirdi.
 
DSC_0122.JPG
Zekeriya Yıldırım, Sani Şener, Cem Bozyiğit, İzzet Tükenmez...
 
Sergi, 9 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali gidiş katında bulunan TAV Galeri İstanbul’da törenle açıldı. Bir ay boyunca on binlerce yolcu tarafından ziyaret edilecek serginin açılış  törenine TAV Grubu CEO’su Sani Şener, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, Darüşşafaka öğrencileri, bağışçıları ile Gözen Holding AŞ CEO’su İzzet Tükenmez (DŞ’78), Yönetim Kurulu Üyesi Cem Bozyiğit (DŞ’78) ve DHB Bank Genel Müdür Yardımcısı Ayten Türkmen (DŞ’79) katıldı.
 

DSC_0154.JPG
Açılış töreninde Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, bir öğrencimizin 10 yıllık eğitim bedelini bağışlayan TAV Havalimanları Holding AŞ'nin  "Mezun Bağışçı" sertifikasını TAV Grubu CEO’su Sani Şener'e takdim etti.

Sergi açılışında konuşan TAV Grubu CEO’su Sani Şener “TAV olarak başlangıçtan bu yana kültür-sanata verdiğimiz desteği artırarak sürdürüyoruz. Türkiye’nin ana giriş kapısı olan Atatürk Havalimanı’nda oluşturduğumuz TAV Galeri İstanbul bugüne kadar 30’dan fazla sergiye ev sahipliği yaptı. 2011 yılında 37,5 milyon yolcuyu ağırladığımız Atatürk Havalimanı’nda yarattığımız bu platformla misafirlerimizin seyahat deneyimini bir üst seviyeye taşırken kültürel değerlerimizi dünyanın her köşesinden gelen insanlarla paylaşma olanağı buluyoruz. Çalışanlarımızın Darüşşafaka öğrencileriyle ortak çalışması beni son derece mutlu etti, çalışanlarımızın gözünden Darüşşafaka’yı tanıtmak, TAV’ı da Darüşşafaka’da yetişen gençlerimizin gözünden görmek bizi ayrıca mutlu etti ve heyecanlandırdı” dedi.

DSC_0190.JPG

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, mezunumuz Ayten Türkmen, Darüşşafakalı öğrenci ve öğretmenlerle bir arada...

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, "Darüşşafaka Cemiyeti yönetimi olarak öğrencilerimize sadece iyi bir eğitim olanağı sunmuyoruz, onların ayrıca sosyal alanda da kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak projelerin içinde yer almalarına da önem veriyoruz. TAV Havalimanları Holding, kurumsal bağışçımız olarak eğitime destek verirken, çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen bu proje ile öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine de destek verdi. Bu projede öğrencilerimiz TAV çalışanları ile hem fotoğrafçılık yeteneklerini geliştirme hem de daha şimdiden Türkiye'nin önde gelen kurumsal firmalarından biri olan TAV Havalimanları Holding'deki çalışma hayatını gözlemleme şansı buldular. Bu proje için başta TAV Havalimanları Holding  İcra Kurulu Başkanı Sayın Sani Şener olmak üzere TAV yönetimine ve TAV çalışanlarına teşekkür ediyoruz" dedi.

 

DSC_0179.JPG
 
“Benim İşim, Benim Okulum” sergisi TAV Atölye Fotoğrafçılık Kulübü’nün 17 üyesi ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Fotoğraf Kulübü’nden 20 öğrencinin altı aylık çalışması sonucunda ortaya çıktı. Proje kapsamında ilk olarak Darüşşafaka öğrencileri İstanbul Atatürk Havalimanı’nı iki gün boyunca ziyaret ettiler. Öğrenciler bu ziyaretlerinde havalimanını ve terminaldeki farklı kareleri fotoğraflarken, havalimanı işletmeciğinin tüm alanlarını görebilme imkanı buldular. Ardından TAV Atölye üyeleri, Darüşşafaka Okulları’na giderek öğrencilik yıllarına geri dönüp, farklı fotoğraflar çektiler. Okulun sanat atölyeleri, kütüphanesi, spor salonu ve farklı pek çok alanında fotoğraf çekimi gerçekleştirdiler.
DSC_0162.JPG
Açılış törenine katılanlar arasında Darüşşafaka Rezidans bağışçıları da vardı.
 
TAV Galeri İstanbul, 2008’de yolculara seyahat öncesinde keyifli dakikalar yaşatarak sanatı destekleme misyonuyla kuruldu. Hem yolculardan hem de sanatçılardan gelen yoğun talep sonucunda TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarında da TAV Galeri Ankara ve TAV Galeri İzmir ortaya çıktı. Sergi alanlarının TAV’ın faaliyet gösterdiği altı ülkedeki 12 havalimanına yaygınlaştırılması planlanıyor.
 
DSC_0172.JPG
 
Tüm Haberlere Göz Atın