TARKAN’dan Darüşşafaka'ya büyük destek

 ›  Haberler  › ↓ 

Megastar Tarkan, biletleri günler öncesinden tükenen 2017 yılındaki ilk konserini Volkswagen Arena'da "eğitimde fırsat eşitliği" için verdi. Megastar’ın en sevilen pop şarkılarını seslendirdiği bu konserden elde edilen gelirle Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde "Sanat Merkezi" kurulacak. 

Megastar Tarkan, 18 Şubat Cumartesi akşamı, en sevilen pop şarkılarını, 1863'ten bu yana "eğitimde fırsat eşitliği" misyonu doğrultusunda annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencileri yatılı olarak, tam burslu, nitelikli eğitimle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka yararına seslendirdi.

Tarkan’ın biletleri günler öncesinden tükenen konserinden elde edilecek gelirle Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde "Sanat Merkezi" kurulacak.

Bu özel gecede Tarkan, “Şıkıdım”, “Kuzu Kuzu”, “Kış Güneşi”, “Şımarık”, “Kır Zincirlerini”, “Acımayacak” ve “Dudu” gibi en sevilen pop şarkılarını Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde kurulacak “Sanat Merkezi” için söyledi.

Megastar, “Umarım birlikte yarattığımız bu anlamlı projeyle ülkemiz gelecekte çok değerli sanatkarlar kazanacak. Bizim tüm çabamız çocuklar için, sanat için.” diyerek Volkswagen Arena’yı dolduran binlerce sevenine teşekkür etti. 

Tarkan ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş

Konserin son bölümünde sahneye çıkan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş’ın, “Megastar Tarkan’a eğitimde fırsat eşitliğine değer kattığı için çok teşekkür ediyoruz. Sizler de bu önemli gecenin katılımcıları olarak Darüşşafaka Sanat Merkezi’nin kurulması için destek oldunuz. Hepinizin katkılarıyla bu konserin ardından öğrencilerimizin büyük bir hayali gerçekleşecek. Bu konserin gerçekleşmesinde emeği geçen Yönetim Kurulu Üyemiz Esra Ekmekçi'ye, tüm destekçilerimize ve Megastar Tarkan'a öğrencilerimiz ve tüm Darüşşafaka Ailesi adına yürekten teşekkür ederim.” dediği konuşmasının ardından Darüşşafaka Eğitim Kurumları 11. sınıf öğrencisi Goncagül Tok’un Tarkan’ı resmettiği kara kalem çalışması Megastar’a hediye edildi.

Tarkan, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyesi Esra Ekmekçi, Darüşşafaka 11. Sınıf Öğrencisi Goncagül Tok

Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde kurulacak “Sanat Merkezi”nde öğrenciler, yeteneklerine göre diledikleri enstrümanın eğitimini alabilecek ve istedikleri zaman çaldığı enstrümanlara erişebilecek. Piyano, keman, çello, saksafon, perküsyon odaları, şan eğitim, resim, heykel atölyeleri ve drama salonunun bulunacağı “Sanat Merkezi”nde, 10-18 yaş arasındaki öğrenciler, bu sayede sanatla büyüyecek. Her öğrencinin 5. sınıftan itibaren bir enstrümanın eğitimini aldığı Darüşşafaka'da açılacak "Darüşşafaka Sanat Merkezi" bu eğitimin niteliğini daha da artıracak.

Megastar Tarkan’ın, Darüşşafakalı öğrencilerin bu hayalini gerçekleştirmek için 18 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 21.00'de Volkswagen Arena'da sevenleriyle buluştuğu geceye Güler Sabancı, Türkan Sabancı, Sevil Sabancı, Leyla Alaton, İnci Aksoy, Esin Demirören, Jülide Ateş gibi ünlü isimler de katıldı. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?