Suna Aksu, Veli Bağışçımız oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Değerli insanlardan değerli bağışlar...

“Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında bağışta bulunarak annesi ya da babası hayatta olmayan çocukların yaşamlarının eğitimle değişmesine katkıda bulunan hayırseverlere sertifikaları törenle sunulmaya devam ediyor.

Darüşşafaka’da okuyan bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderine katkı vererek “Veli Bağışçısı” payesi kazanan hayırseverlerin arasına Suna Aksu da katıldı.  2013 yılından bu yana yaptığı bağışlarla Darüşşafakalı öğrencilerin yanında olan Aksu, “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” programı kapsamında “Veli Bağışçısı” oldu.

Suna Aksu ve Mehmet Fahri Özbey

Darüşşafaka Müzesi’nde 11 Ekim’de düzenlenen törenle Suna Aksu’ya "Veli Bağışçı Sertifikası", Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey tarafından takdim edildi.

Törende konuşan Aksu, babasının Darüşşafaka tarihinin önemli isimlerinden, kolej eğitimine geçişin öncüsü Fettah Aytaç’ın, annesinin ise Darüşşafaka’nın vasiyet ve rezidans bağışçısı, merhume Malike Bayülken’in yakın arkadaşı olduğunu belirterek, bu sayede Darüşşafaka’yı yakından tanıma olanağı bulduğunu vurguladı. Darüşşafaka’nın Veli Bağışçısı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Aksu, desteğini sürdüreceğini ifade etti.  

154 yıllık "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuna güç katan bağışçılarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Var ettiniz, var olun.

Darüşşafaka, öğrencilerinin geleceğini yıldızlar gibi aydınlatacak bağışçılarının desteklerini bekliyor.

Darüşşafaka Velilerini Arıyor programı hakkında bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Fettah Aytaç hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?