Sultans of Türkiye, Hilton Operasyonel Mühendislik Ekibi’nin konuğu oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye’nin ilk lise robot takımı “Sultans of Türkiye”, başarı hikâyeleriyle Hilton Operasyonel Mühendislik Ekibi’nin konuğu oldu.

8 Aralık’ta, Hilton Operasyonel Mühendislik Ekibi’nden Vinesh Hurrychurn, Selman Ferhatoğlu ve Georgina Want’ın düzenlediği ve 22 mühendisin katıldığı etkinlikte, Darüşşafaka Lisesi robot takımı “Sultans of Türkiye”, başarı hikâyelerini İngilizce sunumla paylaştı.

ABD’nin Houston kentinde 20-23 Nisan 2022’de düzenlenen FRC Dünya Şampiyonası’ndan iki ödülle dönen ve şampiyonanın en prestijli ödüllerinden “Engineering Inspiration” (İlham Veren Mühendislik) ile “Dean's List Award Winner” (En İyi Kaptan) ödülünü kazanan “Sultans of Türkiye”, geliştirdikleri robotlarını başarıyla sergilediler ve mühendislerin sorularını cevapladılar.

 “Sultans of Türkiye”ye başarılarının devamını dileyen Hilton Operasyonel Mühendislik Ekibi, takım için yaptıkları anlamlı bağışın yanı sıra Darüşşafaka yeni yıl ürünlerinin sergilendiği standa da ilgi göstererek, “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna destek oldular.

Darüşşafakalı öğrencilerin nitelikli eğitim almalarını destekleyen Hilton Operasyonel Mühendislik Ekibi’ne yürekten teşekkür ederiz.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?