Darüşşafaka Lisesi STEM Bütünleşik Öğretmen Eğitimleri Başladı

 ›  Haberler  › ↓ 

Bir yıl önce Türkiye'de daha önce gerçekleştirilmemiş uzun soluklu bir öğretmen eğitimi başlatan BAUSTEM Center’ın (Bahçeşehir University Science-Technology-Engineering-Mathematics Center) eğitimlerine Darüşşafaka Eğitim Kurumları da dahil oldu.  

BAUSTEM Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Sencer Çorlu’nun liderlik ettiği STEM Eğitimi ve Öğretmen Mesleki Gelişim Programı’na Darüşşafaka Lisesi fen, matematik ve bilgisayar öğretmenleri katılmaya başladı. 

15 Ekim 2016 Cumartesi günü biyoloji öğretmeni Yaprak Öztürk ve matematik öğretmeni Esra Akyener’in katıldığı lider öğretmenlik eğitiminin ardından 16 Ekim 2016 Pazar günü de, yıl içinde yüz yüze dört kez yapılacak olan çalıştayların ilki Darüşşafaka Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

İlk çalıştayın ardından öğretmenler, “its learning” adı verilen online bir sisteme dâhil oldu. Öğretmenler, yıl boyunca zümreler arası toplantılar yapacak, ders planları hazırlayacak ve sınıf ortamında gerçekleştirmiş oldukları uygulamaları paydaşlarıyla paylaşacaklar.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğretmenler, yıl sonunda STEM Lider Öğretmen Eğitimi Sertifikası almaya hak kazanacak.

BAUSTEM hakkında detaylı bilgi için: http://stem.bahcesehir.edu.tr/index.html

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?