2. Stanford Üniversitesi Bilgisayar Yaz Kampı tamamlandı

 ›  Haberler  › ↓ 

İlki geçtiğimiz sene Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın ev sahipliğinde düzenlenen Stanford Üniversitesi Bilgisayar Yaz Kampı'nın ikincisi, 17-30 Haziran tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Bilgisayar bilimleri ve elektrik mühendisliği profesörü Nick McKeown ile eşi elektrik-elektronik mühendisi Asena McKeown'un (DŞ'91) organizasyonunda düzenlenen programa, Darüşşafaka Lisesi'nden 20 öğrenci ve 2 öğretmen, Türkiye’nin değişik illerinden 61 lise öğrencisi, İngiltere’den 8 öğrenci ve 4 öğretmen katıldı.

Nick McKeown ile Asena McKeown'un (DŞ'91) yönetimde gerçekleşen programda; Chris Piech, Byrce Cronkite, Julia Lee'nin yanı sıra Stanford Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nden 6’şar asistan öğretmen olarak eğitim verdi.

Öğrenciler, program süresince Java programlama eğitimi aldı ve program sonunda her biri bireysel proje hazırladı. İki haftalık eğitim boyunca Darüşşafaka Eğitim Kurumları, İngiltere'den gelen sekiz öğrenci ve dört öğretmene, ABD'den gelen üç öğretmene, Türkiye’nin değişik illerinden gelen on bir öğrenciye ev sahipliği yaptı. Katılımcı öğrenciler sertifika alırken, eğitimin devamı için online olarak ABD'den sağlanacak destekle proje ödevleri de hazırlayacak.

Program ayrıca Darüşşafakalı öğrencilere İngiltere ve ABD'den gelen öğrenci ve öğretmenlerle İngilizce pratik yapma ve onların kültürlerini yakından tanıma fırsatı sundu.  

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?