“Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” diyenlere ödülleri takdim edildi

 ›  Haberler  › ↓ 

N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda adımlarını Darüşşafaka’ya bu yıl başlayan öğrencilerin nitelikli eğitimine destek olmak için atan koşuculara, koşu takımlarına ve kurumlara ödülleri törenle verildi.

8 Aralık’ta Darüşşafaka Cemiyeti’nde gerçekleştirilen ödül törenine Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekili Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Uğur Demirci, Eşref Biryıldız, Vedat Bayrak, Darüşşafaka Kültürü ve Tarihi Komisyonu Üyesi Beşir Özmen, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Cemiyet yöneticileri ile “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonu için adım atan koşucular, koşu takımları ve kurumlar katıldı.

Darüşşafaka Cemiyeti İnsan Kaynakları ve
İç İletişim Bölüm Müdürü Hilmi Boğaçhan Akyar

 

Sunuculuğunu Darüşşafaka Cemiyeti İnsan Kaynakları ve İç İletişim Bölüm Müdürü Hilmi Boğaçhan Akyar’ın yaptığı törende konuşan Oğuz Güleç, “6 Kasım’da, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olma özelliğine sahip N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda adımlarınızı bizimle atarak, yürüttüğünüz kampanyalarla Darüşşafaka’mız 31 sivil toplum kuruluşu arasında 3’üncü oldu. Bunun için siz değerli koşucularımıza, koşu takımlarımıza ve kurumlarımıza ne kadar teşekkür etsek az.” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

 

 “Bu yıl 557 koşucumuz 7.212 bağışçıdan topladığı 3.233.218 TL bağış tutarıyla, iki öğrencimizin ortaokuldan başlayıp liseden mezun oluncaya kadar 8 yıllık eğitim giderlerini karşılanmasına olanak tanıdı. Attığınız adımlarla; Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek, Darüşşafaka’mızın çatısı altında dayanışmayı ve paylaşmayı öğrenen öğrencilerimize aydınlık bir gelecek armağan ettiniz.”

21 Kasım’a kadar süren kampanyada en yüksek bağış tutarına ve bağışçı sayısına ulaşan bireysel koşuculara, koşu takımlarına ve kurumlara ödülleri Oğuz Güleç, Zeynep Necipoğlu, Eşref Biryıldız ve Vedat Bayrak tarafından takdim edildi.

Darüşşafaka Kültürü ve Tarihi Komisyonu Üyesi Beşir Özmen,
Oğuz Güleç

 

Törende ayrıca Darüşşafaka Eğitim Kurumları koşu takımı adına Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı’ya ve Darüşşafaka Cemiyeti adına bağış kampanyası oluşturarak verdiği katkılardan dolayı İsmet Tunç’a da teşekkür belgeleri Oğuz Güleç tarafından verildi.

Darüşşafaka Lisesi öğrencisi İsmet Tunç,
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı,
Darüşşafaka Lisesi öğrencisi Ahmed Maaruf Yel, Oğuz Güleç

 

Ebru Arpacı’nın, “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” diyerek maraton kampanyasına katılan ve  Darüşşafaka’da okuyan öğrencilerin eğitimine destek veren herkese teşekkür ettiği kısa konuşmasının ardından Darüşşafaka Cemiyeti çalışanları arasında en yüksek bağış tutarına ulaşan bireysel koşucu Ebru Avşar’a da sertifika ve madalyası Oğuz Güleç tarafından takdim edildi.

Darüşşafaka Cemiyeti Bağış Birimi Yetkilisi Ebru Avşar,
Oğuz Güleç

 

Attıkları adımlarla; Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek, Darüşşafaka’da okuyan öğrencilere aydınlık bir gelecek armağan eden ve törende ödüllerini alan koşucular, koşu takımları ve kurumlar şu şekilde sıralandı:

 Bağış Tutarı En Yüksek Koşucular

 1. Koray Erdoğan
 2. Cenk Alper
 3. Beşir Özmen
 4. Süleyman Morbel
 5. Atilla Benli
Koray Erdoğan, Oğuz Güleç

Bağışçı Sayısı En Yüksek Koşucular

 1. Şeyda Kukul
 2. Celal Sümer
 3. Murat Yılmaz
 4. Koray Erdoğan
 5. Oğuz Hakan Okçu
Şeyda Kukul, Oğuz Güleç

Bağış Tutarı En Yüksek Kurumlar

 1. Sabancı - Koşmaya Değer
 2. Ray Sigorta
 3. Türkiye Sigorta
 4. Vakıfbank
 5. Bir Adım Öndeyiz – Bericap Kapak
Sabancı Holding Üst Yöneticisi Cenk Alper, Oğuz Güleç

Bağışçı Sayısı En Yüksek Kurumlar

 1. Vakıfbank
 2. Sabancı - Koşmaya Değer
 3. Ray Sigorta
 4. Türkiye Sigorta
 5. Bir Adım Öndeyiz - Bericap Kapak
Vakıfbank çalışanları ve
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Eşref Biryıldız

 

Bağış Tutarı En Yüksek Koşu Takımları

 1. Koşa Koşa Geliyoruz!
 2. Sales Network
 3. BtcTurk Çalışanları (Bteam)
 4. Adım Adım İstanbul
 5. Türk Traktör İyilik Fabrikası
Sales Network Üyesi Murat Yılmaz,
Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Zeynep Necipoğlu

 

Bağışçı Sayısı En Yüksek Koşu Takımları

 1. BtcTurk Çalışanları (Bteam)
 2. Citibank Gönüllü Komitesi
 3. Türk Traktör İyilik Fabrikası
 4. Adım Adım İstanbul
 5. Koşa Koşa Geliyoruz!
BtcTurk Çalışanları (Bteam), Zeynep Necipoğlu

 

“Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarım” diyen tüm koşucularımızın önümüzdeki maraton kampanyalarında da öğrencilerimizin nitelikli eğitimlerini desteklemelerini diliyoruz.

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, Oğuz Güleç

Darüşşafaka’nın 1863’ten beri sürdürdüğü “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna adımlarıyla destek olan ve öğrencilerin geleceğini aydınlatan gönüllülerle onları destekleyenlere sonsuz teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?