Darüşşafaka koşucuları kahvaltıda buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka için koşacak gönüllüler kahvaltıda bir araya geldi

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve SPOR İSTANBUL tarafından 11 Kasım'da düzenlenecek Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda yardımseverlik koşusu yapacak gönüllüler için heyecan giderek artıyor. 

“Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” diyerek maratonda koşacak olan gönüllüleri için hazırlıklarına hız veren Darüşşafaka Cemiyeti, destekçilerini 20 Ekim Cumartesi günü Darüşşafaka Maslak kampüsünde düzenlediği antrenman ve kahvaltıda ağırladı.

Koşucular ve Darüşşafakalı öğrencileri bir araya getiren etkinlikte, İyilik Peşinde Koş (İPK) platformundan kampanyalarını nasıl oluşturacakları, nasıl bağış toplayabilecekleri ve kampanyalarını nasıl daha etkileyici hale getirebilecekleri katılımcılarla paylaşıldı. 

Darüşşafaka Cemiyeti Kaynak Geliştirme Biriminden Tütengül Küçüker sunum yaparken

11 Kasım’da adımlarını Darüşşafaka için atarak köprüyü geçecek olan Marks & Spencer, Softtech, Ford Otosan, Yıldızlar Yatırım Holding, Bosch ve FläktGroup şirketlerinin çalışanları da kahvaltıda hazır bulundu.Önceki yıllarda maratonda Darüşşafaka için koşarak büyük destek sağlayan Aslı Tan Sunter, Bora Durmaz, Yusuf Süha Işıklı ve Darüşşafaka Adım Adım temsilcisi Darüşşafaka mezunu Arslan Kaya da katılımcılarla kendi deneyimlerini paylaştı.

Aslı Tan Sunter

Darüşşafaka öğrencilerinden oluşan 13 kişilik Darüşşafaka koşu takımı da sabahki antrenmanda ve kahvaltıda koşuculara katıldı. 

Darüşşafaka koşu takımı öğrencileri

Birlikte kahvaltı yapan Darüşşafaka koşucuları ve öğrencilerine etkinliğin sonunda maraton tişörtleri takdim edildi. 

Darüşşafaka dostları, 155 yıllık “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu desteklemek için maratona katılarak bireysel bağış kampanyalarını düzenleyebilecek ve Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine destek olmak için çevrelerinden bağış toplayabilecekler.

Vodafone 40. İstanbul Maratonu Halk Koşusu'na 1 Kasım'dan itibaren kayıt yaptırabilirsiniz. Başvuru yerleri için tıklayınız. 

Maratona kaydınızı yaptırdıktan sonra, Darüşşafaka yararına bağış kampanyanızı Adım Adım İyilik Peşinde Koş platformundan başlatabilirsiniz. İyilik Peşinde Koş (İPK) platformuna ulaşmak için tıklayınız.

Maratonda adımlarını kardeşleri için atacak Darüşşafaka Koşu Takımı öğrencilerinin kampanyasını desteklemek için ise lütfen buraya tıklayın. 

Darüşşafaka için koşacak tüm koşucuların kampanya sayfalarına ulaşmak için ise lütfen buraya tıklayın.

İstanbul Maratonu ile ilgili her türlü sorunuz için adimadim@darussafaka.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?